Δίτερμα για τον ΠΑΟΚ

Με οικογενειακό διπλό έμειναν «ζεστοί» οι παίκτες του ΠΑΟΚ, λόγω της παύσης της αγωνιστικής δράσης στη Σούπερ Λίγκα. Οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη χωρίστηκαν στα δύο (πράσινη και μαύρη ομάδα), έγιναν αντίπαλοι για πενήντα λεπτά και έδωσαν θεαματική μάχη με πολλά γκολ στην Τούμπα.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Κουλούρης, μετά από εντυπωσιακή συνεργασία των Δεληγιαννίδη και Κωνστναντινίδη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η πράσινη ομάδα συνέχισε να πρωταγωνιστεί.

Μετά την ισοφάριση του Αθανασιάδη -μετά από ασίστ του Σκόνδρα- ο Κουλούρης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «πράσινους». Στο 3-1 ο ίδιος έστρωσε στον Νομπόα, ενώ λίγο πριν το τέλος έκανε το 4-1 με πλασέ. Λίγο νωρίτερα οι «μαύροι» είχαν δοκάρι με τον Βασαΐτη.

Πράσινη ομάδα: Γιακουμής, Ρατς, Κατσικάς, Πούγγουρας, Κωνσταντινίδης, Νομπόα, Κίτσιου, Δεληγιαννίδης, Μακ, Κουλούρης.

Μαύρη ομάδα: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Βίτορ, Παπαγιαννόπουλος, Σκόνδρας, Βασαΐτης, Κάτσε, Τσολακίδης, Σαλπιγγίδης, Κλάους.