Νίκη του Πανιωνίου επί του Λεβαδειακού

Ένα παιχνίδι επιθετικός μονόλογος για τον Πανιώνιο έγινε στην Νέα Σμύρνη, με τους παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη να επικρατούν κατά κράτος των αντιπάλων τους. Το γκολ άργησε να έρθει, όμως στο 80ο λεπτό ο Οικονόμου χάρισε το τρίποντο με κεφαλιά, μετά από τραγική έξοδο του Σηφάκη.

Ο Λεβαδειακός είχε μία καλή στιγμή με το δοκάρι του Πίντερ, όμως από εκεί και πέρα δεν έκανε κάτι άλλο.

Το φιλμ του αγώνα

8' Ωραία μπαλιά του Μητρόπουλου στον Γιάννου, η κεφαλιά του τελευταίου θα περάσει άουτ.

12' Εκτέλεση φάουλ του Κολοβού η μπάλα θα βρει και στο τείχος και θα χτυπήσει στο δοκάρι!

22' Ο Φούντας ζητάει πέναλτι σε ένα σπρώξιμο του Στάθη. Έπεσε πολύ εύκολα ο νεαρός άσος.

32' Ο Μπουμάλ φάτσα με τον Σηφάκη, το σουτ του θα περάσει ψηλά άουτ.

37' Ο Πίντερ από μεγάλη απόσταση θα σουτάρει, η μπάλα στο δοκάρι!

56' Ο Μπουμάλ φάτσα με το τέρμα δεν θα μπορέσει να πλασάρει.

62' Σέντρα από τα αριστερά, ο Κόρμπος μπήκε στην περιοχή το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

74' Ο Ρισβάνης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ.

79' Ο Μάντζιος από τα αριστερά θα κάνει ένα σουτ, θα μαζέψει εύκολα ο Παπαδόπουλος.

80' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση κόρνερ, τραγική έξοδος από τον Σηφάκη και ο Οικονόμου με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Κολοβός (Ιμπαγάσα 69'), Μπουμάλ (Μπακασέτας 59'), Φούντας, Γιάννου (Γκέζος 90').

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Μάντζιος): Σηφάκης, Στάθης, Τομάς, Τριποτσέρης, Σκέμπης, Πίντερ, Ζίτο, Ορτέγκα, Μπουσταμάντε (Κατίδης 58'), Γκόμες (Μρντάκοβιτς 84'), Μάντζιος.