Ανακοίνωσε η ΚΕΔ/ΕΟΚ τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις των Εθνικών κατηγοριών το ερχόμενο σαββατοκύριακο, αλλά και αυτούς της 17ης αγωνιστικής της Α1 που διεξάγεται εμβόλιμα Τετάρτη και Πέμπτη 18-19/02.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα ανά κατηγορία και οι διαιτητές των κρητικών σωματείων, αλλά και όλων των ομάδων:
Α1 μπάσκετ των ανδρών (16η αγωνιστική)
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
ΚΓ Ζηρίνης 17.00 ΑΕΝΚ-Πανελευσινιακός Γκόντας-Σταματόπουλος-Τζαφλέρης (Βιδάλης)
ΔΚΓ Τρικάλων 17.00 Τρίκαλα-Πανιώνιος Φούφης-Παναγιώτου-Τσούνας (Τανατζής)
ΚΓ Μ. Μερκούρη 17.00 Ρέθυμνο-Κόροιβος Πηλοϊδης-Μητσόπουλος-Πουρσανίδης Κ (Μαχαιριανάκης)
ΚΓ ΠΑΟΚ 17.00 ΠΑΟΚ-ΚΑΟΔ Καρακατσούνης-Δεσλής-Διαμαντής (Παπαγεωργίου)
ΚΓ Απόλλωνα Π. 17.00 Απόλλων Π.-Άρης Αναστόπουλος-Γκούμας-Παντελίδης (Σπυρίδωνος)
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Βενετόκλειο 15.30 Κολοσσός Ρ.-Ολυμπιακός Παπαπέτρου-Σώμος-Θεονάς (Κουνελές)
Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου
ΟΑΚΑ 19.00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός Κορομηλάς-Μάνος-Ταβουλαρέας (Σταύρου)
17η αγωνιστική
Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου
2ο ΚΓ Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Κολοσσός Ρ. Ψαριανός-Γεωργιάδης-Ξενικάκης (Μαύρος)
ΔΓ Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Ρέθυμνο Χριστοδούλου-Μπήτης-Μπίκας (Ντάβαρης)
ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-ΠΑΟΚ Αναστόπουλος-Ταβουλαρέας-Μαγκλογιάννης (Πολιτόπουλος)
Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-ΚΑΟΔ Γκόντας-Μητσόπουλος-Παγώνης (Αρβανιτίδης)
ΚΓ Απόλλωνα Π. 17.00 Απόλλων Π.-ΑΕΝΚ Πηλοϊδης-Ανδρικόπουλος-Τσώνος Β (Παπαδόπουλος Γ)
ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός-Τρίκαλα Πουρσανίδης Γ-Μαλαμάς-Παπαθανασίου (Μαυρουδής)
Πέμπτη 19 Φεβρουαρίου
ΣΕΦ 17.30 Ολυμπιακός-ΑΕΚ Φούφης-Παναγιώτου-Βαρδάλος (Άκελ)
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (16η αγωνιστική)
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-ΟΦΗ Ταρενίδης Στ.-Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος (Λαμπρίδης)
Π. Νικολαϊδης (κθ) 17.00 Εθνικός-Ερμής Λαγκαδά Νικολούλης-Μακρής-Βαλούρδος (Μουζάκης Στ.)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Αετός Κωνσταντινόπουλος-Μπούσιας-Δημόπουλος (Γιοχαλής)
Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Λαύριο Παφίλης-Παγώνης-Φακίτσας (Μήτσιου)
Μετς Α (κθ) 17.00 Παγκράτι-Δόξα Λευκάδας Βαρδάλος-Μαλαμάς-Κοντίλης (Κορασίδης)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Λιβαδειά Τσώνος Μ-Αναστόπουλος Α-Χαλαμπαλάκης (Ορφανός)
Β' ΑΝΔΡΩΝ (17η αγωνιστική)
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Γ. Στεφαν. (κθ) 17.00 Περιστέρι-Μαρούσι Καλογερόπουλος Φ-Αργυρούδης (Λημνιάτης)
Ν. Ερυθραίας 17.00 Πανερυθραϊκός-Χολαργός Καλογερόπουλος Λ-Μαραμής (Σιώκας)
Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν.-Κύμη Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος (Παππάς)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-Δούκας Σκούτας-Ραχιώτης (Πετράκης)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ηράκλειο Ξάνθος-Κοτσιμπός (Πετρίδης)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Παπάγου Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος (Χασάπης)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Φάρος Κερ. Χρηστίδης Π.-Χρηστίδης Ηλ. (Σταματόπουλος)
Γ' ΑΝΔΡΩΝ (17η αγωνιστική)
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Γ. Παπασίδερης 17.00 Κορωπί-Εργοτέλης Καρακάσης-Καρπάνος (Φαλούκας)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Ίκαρος Ν. Σμ. Αποστολίδης-Τσολάκος (Δημητριάδης)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Πεύκη Φασόλης-Δελαγραμμάτικας (Παπαδόπουλος Στ.)
Ν. Αλικαρνασσού 17.00 Ηρόδοτος-Κάδμος Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος Σπ. (Μπορμπαντωνάκης)
Διάγορα 14.00 Αρχάγγελος-Κρόνος Αγ. Δημ. Σοφιανόπουλος-Κανελλόπουλος (Βιτζηλαίος)
Μ. Μερκούρη 16.00 Ακαδημία-Διαγόρας Δρ. Κρεσταινίτης-Τσακαλογιάννης (Κουρκουνάκης)
Αιγάλεω 17.00 Αιγάλεω-Πόλις Παυλόπουλος-Τσάτσης (Τσάμης)
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (16η αγωνιστική)
Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρ.-Σπόρτιγκ Ορφανός Εμμ.-Ορφανός Ι. (Αλέτρας)
Μ. Μερκούρη (κθ) 11.30 Αρκάδι-Ίκαρος Καλ. Νάστος-Πετρόπουλος (Κουρκουνάκης)
Αγ. Δημητρίου Ν. 12.00 Δάφνη Αγ. Δημ.-Ηρόδοτος Κιουλαφάς-Κασάπη (Τζουβάρας)
Ν. Κλ. Μελισσίων 14.00 Μελίσσια-Καλαμάτα 1980 Λουκαράκης-Χουγιάζος (Ζερδεβάς)
Παναθηναϊκού 12.00 Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Χριστοδουλάκης-Κοτσώνης (Παπαγιαννόπουλος)