Αθλητισμός

Το πλήρες πρόγραμμα του Τοp16

Κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του στο Top16 ο Παναθηναϊκός και θα τις ολοκληρώσει στο Βελιγράδι αντιμετωπίζοντας τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Ολυμπιακός από την άλλη πλευρά δίνει πρώτο τζάμπολ απέναντι στη Μάλαγα εκτός έδρας και στην τελευταία αγωνιστική υποδέχεται στο ΣΕΦ τη Νιζνί.

Λίγο μετά τον καταρτισμό των ομίλων, η διοργανώτρια αρχή έδωσε στη δημοσιότητα το αναλυτικό πρόγραμμα του Top16, το οποίο έχει ως εξής:

Ε' όμιλος

Μακάμπι

Μπαρτσελόνα

Ζαλγκίρις

Ρεάλ Μαδρίτης

Γαλατάσαραϊ

Άλμπα Βερολίνου

Παναθηναϊκός

Ερυθρός Αστέρας

1η (30/12-02/01) - 8η (26-27/02) αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης

Γαλατασαράι - Ζαλγκίρις Κάουνας

Άλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα

Παναθηναϊκός - Μακάμπι

2η (08-09/02) - 9η (05-06/03) αγωνιστική

Μακάμπι - Ερυθρός Αστέρας

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός

Ζαλγκίρις Κάουνας - Άλμπα Βερολίνου

Ρεάλ Μαδρίτης - Γαλατάσαραϊ

3η (15-16/01) - 10η (12-13/03) αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Γαλατάσαραϊ

Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις Κάουνας

Μακάμπι - Μπαρτσελόνα

4η (22-23/01) - 11η (19-20/03) αγωνιστική

Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μακάμπι

Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

Γαλατάσαραϊ - Άλμπα Βερολίνου

5η (29-30/01) - 12η (26-27/03) αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Άλμπα Βερολίνου

Παναθηναϊκός - Γαλατάσαραϊ

Μακάμπι - Ρεάλ Μαδρίτης

Μπαρτσελόνα - Ζαλγκίρις Κάουνας

6η (05-06/02) - 13η (02-03/04) αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Ζαλγκίρις Κάουνας

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα

Γαλατάσαραϊ - Μακάμπι

Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός

7η (12-13/02) - 14η (09-10/04) αγωνιστική

Μακάμπι - Άλμπα Βερολίνου

Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας

Μπαρτσελόνα - Γαλατάσαραϊ

Ζαλγκίρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης

ΣΤ' όμιλος

Αναντολού Εφές

ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Νίζνι Νόβγκοροντ

Ολυμπιακός

Αρμάνι Μιλάνο

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

Λαμποράλ Κούτσα

Μάλαγα

1η (30/12-02/01) - 8η (26-27/02) αγωνιστική

Αρμάνι Μιλάνο - Νίζνι

Μάλαγα - Ολυμπιακός

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Λαμποράλ Κούτσα Αναντολού Εφές

2η (08-09/02) - 9η (05-06/03) αγωνιστική

Αναντολού Εφές - Μάλαγα

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λαμποράλ Κούτσα

Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

Νίζνι - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

3η (15-16/01) - 10η (12-13/03) αγωνιστική

Μάλαγα - Αρμάνι Μιλάνο

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - Ολυμπιακός

Λαμποράλ Κούτσα - Νίζνι

Αναντολού Εφές - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

4η (22-23/01) - 11η (19-20/03) αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μάλαγα

Νίζνι - Αναντολού Εφές

Ολυμπιακός - Λαμποράλ Κούτσα

Αρμάνι Μιλάνο - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

5η (29-30/01) - 12η (26-27/03) αγωνιστική

Μάλαγα - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

Λαμποράλ Κούτσα - Αρμάνι Μιλάνο

Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Νίζνι

6η (05-06/02) - 13η (02-03/04) αγωνιστική

Μάλαγα - Νίζνι

Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφές

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - Λαμποράλ Κούτσα

7η (12-13/02) - 14η (09-10/04) αγωνιστική

Λαμποράλ Κούτσα - Μάλαγα

Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αρμάνι Μιλάνο

Νίζνι - Ολυμπιακός

Σχόλια