Αήττητος στο Λίντο ο Εργοτέλης

Συνεχίζει να διατηρήσει αλώβητη την έδρα του ο Εργοτέλης επικρατώντας με 86-72 της Πεύκης στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα απέναντι στην άμυνα ζώνης της Πεύκης. Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, μπήκαν τα σουτ και ο Εργοτέλης κατάφερε να χτίσει μία διαφορά κλείνοντας το 30λεπτο στο +11 (63-52).

Οι γηπεδούχοι παρέμειναν εύστοχοι και στο τελευταίο δεκάλεπτο διατηρώντας μία διαφορά ασφαλείας φτάνοντας στη νίκη .

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Ντάνος.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 36-35 (ημίχ.), 63-52, 86-72.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σαμαριτάκης, Καρακωνσταντάκης 9 (1), Χασάπης, Ξενάκης 24 (4), Χαρωνίτης 7 (1), Σακελλαράκης 12 (2), Σκαρλάτος, Βασιλειάδης 8, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 5, Κομψέλης 2, Καραλής 17 (5).

ΠΕΥΚΗ (Μποζίκας): Βιδάλης 11 (2), Γαπκιάδης 10 (3), Δρικόλιας 3 (1), Λογοθέτης 5 (1), Νικολαΐδης 11 (2), Μπαρμπαρής 14, Εμίρης 11 (2), Ματαλλιωτάκης 4, Κουκάκης 3.