Έχασε έδαφος στο Κύπελλο ο Πλατανιάς

Ήττα για τον Πλατανιά στο θεσμό του Κυπέλλου με 2-0 από το Λεβαδειακό.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να κάμψει την αντίσταση του Πλατανιά με 2-0, να φτάσει τους τέσσερις πόντους σε δυο ματς και να ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον Ηρακλή, την ώρα που οι Χανιώτες έχουν έναν πόντο λιγότερο.

Βέβαια, για να μπουν οι "βάσεις" νίκης, χρειάστηκε το αυτογκόλ του Ιτούα στο 19', ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Μπορνταγκαράι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για τους Βοιωτούς, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί, ουδέποτε ενόχλησαν σοβαρά τους γηπεδούχους, που έφτασαν σε ένα άνετο και δίκαιο τρίποντο, που αποδεικνύει ότι βρίσκονται σε ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα.