Είδε το… φως του ο ΟΦΗ, 1-0 τον Ατρόμητο!

Σε ένα ματς που υπήρξε 12λεπτη διακοπή καθώς έσβησαν οι πυλώνες φωτισμού στο «Γεντί Κουλέ», ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 του Ατρομήτου και επανήλθε στις νίκες μετά από τις ήττες από Βέροια και Ολυμπιακό.

Τεράστια νίκη για τον ΟΦΗ, που ήρθε μετά από καλή εμφάνιση και χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 46ο λεπτό, με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Αλέξης Περογαμβράκης, μετά από ωραία ενέργεια του Κοσταρικανού Τζορτζ. Ο ΟΦΗ υποχρέωσε και τον Ατρόμητο στην πρώτη του φετινή ήττα, δεχόμενος το πρώτο του γκολ, αφού στις τρεις πρώτες αγωνιστικές είχε καταφέρει να κρατήσει απόρθητη την εστία του.

ΟΦΗ (Τ. Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μονιάκης, Πετρόπουλος (46' Τζόρτζ), Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος (94' Κουτσιανικούλης), Μεϊτέ, Περογαμβράκης (84' Μπανούσης), Στάθης, Μακρής.

Ατρόμητος (Γ. Παράσχος): Τσέναμο, Κούρος (93' Φάμπιο), Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι (78' Τάτος), Παπάζογλου, Νάστος, Καραμάνος, Δημούτσος (83' Γεωργίου), Ούμπιδες, Γκαρσία.