Ξεκίνημα με τεσσάρα η Ρωσία

Με νίκη 4-0 επί του Λιχτενστάιν ξεκίνησε στα προκριματικά του EURO 2016 η Ρωσία, σε ένα ματς όπου οι ηττημένοι έβαλαν δύο αυτογκόλ!

Οι παίκτες του Φάμπιο Καπέλο είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του παιχνιδιού και προηγήθηκαν μόλις στο 4' με αυτογκόλ του Μάρτιν Μπίχελ. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και πάλι… στόχο, αυτή τη φορά με τον Μπούργκμαϊερ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Γέλε. Με τον ρενέ Πάουριτς να μην μπορεί να πιστέψει πως η ομάδα του έχανε 2-0 με δύο αυτογκόλ!

Στο 54' ο Ντιμίτρι Κομπάροφ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Τζούμπα από τον Φρικ. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 65' ο Τζούμπα, ο οποίος με το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου είχε πάρει τη θέση του Κερζακόφ.