Ισόπαλος 2-2 ο Εργοτέλης στα Περβόλια

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο φιλικός αγώνας αλληλεγγύης μεταξύ του Εργοτέλη και του Πλατανιά που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Θέρα (19') και Τόρες (71') ενώ για τον Εργοτέλη οι Γιοβάνοβιτς με κεφαλιά και Κοζορώνης με σουτ στο 64ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο 80ο λεπτό το πλασέ του Ζαφείρη σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο ημίχρονο, εκ μέρους της Ιεράς Μητρόπολης, ο εφημέριος της Ενορίας Πλατανιά, πατήρ Δημήτρης Παρασκάκης βράβευσε τις δύο ομάδες για την συμμετοχή τους στον φιλικό αγώνα που έγινε για φιλανθρωπικό σκοπό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

12' Πλασέ του Σιαλμά, μπλόκαρε ο Δερμιτζάκης.

Γκολ 19' Σουτ του Θέρα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Δερμιτζάκη, 1-0.

22' Εκτέλεση φάουλ του Βουρβαχάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.

27' Σέντρα του Κοιλιάρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Δωματά, μπλόκαρε τη μπάλα ο Κοκαλάς.

29' Εκτέλεση φάουλ του Χαντί, μπλόκαρε τη μπάλα ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

35' Ωραία προσπάθεια και πάσα του Ζαφείρη στον Δωματά, ο οποίος δεν κατάφερε να πλασάρει εύστοχα.

41' Πλασέ του Δωματά, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

44' Σουτ του Σιαλμά, έδιωξε τη μπάλα ο Δερμιτζάκης.

55' Ωραίο πλασέ του Δωματά από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι των γηπεδούχων.

Γκολ 64' Εκτέλεση κόρνερ του Ρομάνο, κεφαλιά του Γιοβάνοβιτς, η μπάλα στα δίχτυα του Περιστερίδη, 1-1.

Γκολ 71' Σουτ του Τόρες, ο Καβουσάκης δεν κατάφερε να διώξει τη μπάλα, 2-1.

75' Σέντρα του Ζαφείρη, πλασέ του Κουιρουκίδης, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των γηπεδούχων και πέρασε κόρνερ.

78' Εξαιρετικό σουτ του Χρυσοφάκη, δύσκολα σε κόρνερ ο Περιστερίδης.

79' Πλασέ του Ρομάνο από πλάγια αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ.

80' Πλασέ του Ζαφείρη, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Περιστερίδη.

81' Πάσα του Κουιρουκίδη, στον Ρομάνο, το πλασέ του οποίου μπλόκαρε ο Περιστερίδης.

Γκολ! 90' Εξαιρετικό σουτ του Κοζορώνη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, 2-2.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκαλάς, Ντεντάκης, Valeriev, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Βουρβαχάκης, Καπνόπουλος, Σούκιας, Καπνίδης, Σιαλμάς, Θέρα.

Έπαιξαν και οι Περιστερίδης, Γιακουμάκης, Τόρες, Τσοντάκης, Πατρικάκης, Τσίτας, Μπουρμπάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δερμιτζάκης, Κοιλιάρας (34' Κοντέ), Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Μεχία (46' Άλα), Κοζορώνης, Χαντί (56' Ρομάνο), Καρντόσο (46' Κασαπάκης), Αναστασάκος (56' Κουιρουκίδης), Ζαφείρης, Δωματάς (56' Χρυσοφάκης).