Φιλική νίκη της Εθνικής Ανδρών επί της Κ20

Με σκορ 2-0 επικράτησε η Εθνική Ανδρών επί της Εθνικής Κ-20, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά. Τα γκολ της «μεγάλης» Εθνικής πέτυχαν οι Σαμαράς (17') και Μήτρογλου (67').

Το κάθε ημίχρονο είχε διάρκεια 35', ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι ποδοσφαιριστές της Εθνικής Νέων (Κ-19) Παναγιωτούδης, Βοσνακίδης και Ανδρεόπουλος μπήκαν ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο για λογαριασμό της Εθνικής Ανδρών. Με την Εθνική Κ-20 αγωνίστηκε στο δεύτερο 35λεπτο και ο μέσος του Εργοτέλη, Ανδρέας Μπουχαλάκης.

Οι συνθέσεις:

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: Καρνέζης (36' Σηφάκης), Κονέ (63' Παναγιωτούδης), Χολέμπας (36' Τζαβέλλας), Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Καραγκούνης (36' Τζιόλης), Μανιάτης (58' Βοσνακίδης), Χριστοδουλόπουλος, Νίνης (58' Ανδρεόπουλος), Σαμαράς (36' Ταχτσίδης), Γκέκας (36' Μήτρογλου)

ΕΘΝΙΚΗ Κ-20: Καπίνο (23' Διούδης, 48' Γιαννακόπουλος), Μαρινάκης (36' Γούτας), Κούρος, Μπουγαΐδης, Τριανταφυλλόπουλος, Φουρλάνος, Φούντας, Γιαννιώτας (36' Λυκογιάννης), Ράνος (36' Μπουχαλάκης), Κολοβός, Διαμαντάκος