Απόλλων, Εργοτέλης και Καλλονή είναι οι ομάδες που εξασφάλισαν την απευθείας άνοδο στη Super League, ενώ Παναιτωλικός, Ηρακλής, Ολυμπιακός και Νίκη Βόλου θα διεκδικήσουν μέσω πλέι οφ το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο.
Ενδεικτική του πώς εξελίχτηκε το πρωτάθλημα είναι η διακύμανση της τριάδας ανόδου ανά αγωνιστική. Οπως θα διαπιστώσετε, η τριάδα άλλαξε πολλές φορές στη διάρκεια της σεζόν.
Πιο χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα της Καλλονής, που από την 5η έως και την 40ή αγωνιστική ήταν εκτός των τριών πρώτων θέσεων κι όμως τελικά κατάφερε να πάρει την απευθείας άνοδο.
1η αγωνιστική
Νίκη Βόλου 3
Φωκικός 3
Ολυμπιακός Βόλου 3
2η αγωνιστική
Φωκικός 6
Πανσερραϊκός 6
Νίκη Βόλου 4 (4-2)
3η αγωνιστική
Φωκικός 7
Πανσερραϊκός 7
Καλλονή 7
4η αγωνιστική
Πανσερραϊκός 10
Καλλονή 10
Εργοτέλης 9
5η αγωνιστική
Νίκη Βόλου 10
Πανσερραϊκός 10
Καλλονή 10
6η αγωνιστική
Γιαννιτσά 12
Λάρισα 12
Πανσερραϊκός 11
7η αγωνιστική
Γιαννιτσά 15
Λάρισα 13
Πανσερραϊκός 12
8η αγωνιστική
Γιαννιτσά 15
Λάρισα 14
Εργοτέλης 14
9η αγωνιστική
Γιαννιτσά 15
Λάρισα 15
Εθνικός Γαζώρου 15
Εργοτέλης 15
Απόλλων 15
10η αγωνιστική
Εθνικός Γαζώρου 18
Απόλλων 18
Εργοτέλης 16
11η αγωνιστική
Απόλλων 18
Εργοτέλης 19
Εθνικός Γαζώρου 19
12η αγωνιστική
Απόλλων 24
Εργοτέλης 22
Ηρακλής Ψαχνών 21
13η αγωνιστική
Απόλλων 24
Νίκη Βόλου 23
Εργοτέλης 22
14η αγωνιστική
Απόλλων 27
Εργοτέλης 25
Νίκη Βόλου 24
15η αγωνιστική
Εργοτέλης 28
Απόλλων 27
Νίκη Βόλου 27
16η αγωνιστική
Απόλλων 30
Εργοτέλης 28
Νίκη Βόλου 28
17η αγωνιστική
Νίκη Βόλου 31
Εργοτέλης 31
Απόλλων 31
18η αγωνιστική
Εργοτέλης 34
Απόλλων 31
Νίκη Βόλου 31
Ηρακλής Ψαχνών 31
19η αγωνιστική
Εργοτέλης 37
Ηρακλής Ψαχνών 34
Νίκη Βόλου 32
20ή αγωνιστική
Εργοτέλης 40
Ηρακλής Ψαχνών 35
Νίκη Βόλου 32
21η αγωνιστική
Εργοτέλης 41
Ηρακλής Ψαχνών 38
Απόλλων 34
22η αγωνιστική
Εργοτέλης 41
Ηρακλής Ψαχνών 39
Απόλλων 37
23η αγωνιστική
Εργοτέλης 41
Ηρακλής Ψαχνών 39
Απόλλων 38
24η αγωνιστική
Εργοτέλης 44
Ηρακλής Ψαχνών 39
Λάρισα 39
25η αγωνιστική
Εργοτέλης 44
Απόλλων 41
Ηρακλής Ψαχνών 40
Λάρισα 40
26η αγωνιστική
Εργοτέλης 47
Απόλλων 42
Ηρακλής Ψαχνών 41
Λάρισα 41
Πανσερραϊκός 41
27η αγωνιστική
Εργοτέλης 48
Απόλλων 45
Ολυμπιακός Βόλου 43
28η αγωνιστική
Εργοτέλης 49
Απόλλων 48
Ολυμπιακός Βόλου 46
29η αγωνιστική
Απόλλων 51
Εργοτέλης 50
Ολυμπιακός Βόλου 49
30ή αγωνιστική
Εργοτέλης 53
Ολυμπιακός Βόλου 52
Απόλλων 52
31η αγωνιστική
Απόλλων 55
Εργοτέλης 53
Ολυμπιακός Βόλου 52
32η αγωνιστική
Απόλλων 58
Ολυμπιακός Βόλου 55
Εργοτέλης 54
33η αγωνιστική
Απόλλων 61
Ολυμπιακός Βόλου 56
Εργοτέλης 54
Νίκη Βόλου 54
34η αγωνιστική
Απόλλων 64
Ολυμπιακός Βόλου 59
Παναιτωλικός 56
35η αγωνιστική
Απόλλων 64
Ολυμπιακός Βόλου 60
Παναιτωλικός 59
36η αγωνιστική
Απόλλων 64
Εργοτέλης 61
Ολυμπιακός Βόλου 60
Παναιτωλικός 60
37η αγωνιστική
Απόλλων 67
Εργοτέλης 64
Ηρακλής 62
38η αγωνιστική
Απόλλων 70
Ηρακλής 65
Εργοτέλης 64
39η αγωνιστική
Απόλλων 70
Ηρακλής 68
Εργοτέλης 67
40ή αγωνιστική
Απόλλων 71
Ηρακλής 71
Εργοτέλης 70
41η αγωνιστική
Εργοτέλης 73
Απόλλων 72
Καλλονή 72
Ολυμπιακός Βόλου 72
42η αγωνιστική
Απόλλων 75
Εργοτέλης 74
Καλλονή 73
Παναιτωλικός 73
Ολυμπιακός Βόλου 73