Στην 8άδα ο Ικαρος, 80-74 τον ΚΑΟΔ

Ματσάρα στη Γλυφάδα, με τον Ικαρο να κερδίζει 80-74 τον ΚΑΟΔ στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής στην Α1.

Το... εξωπραγματικό επιμέρους σκορ 34-8 στην τρίτη περίοδο υπέρ του Ικαρου και το -29 του ημιχρόνου θεωρητικά έμοιαζαν με θηλιά στον λαιμό του ΚΑΟΔ, που πάντως δεν έριξε λευκή πετσέτα. Οι Δραμινοί κυριάρχησαν στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή.

Ο ΚΑΟΔ παραμένει στο... γκρουπ των ομάδων της προτελευταίας θέσης. Πιο συγκεκριμένα, έχει 23 βαθμούς όσους και ο Ηλυσιακός, η Καβάλα και το Περιστέρι! Στην 8η θέση ο Ικαρος με 25 βαθμούς.

Νταμπλ - νταμπλ είχε για τους γηπεδούχους ο Φαγιέ με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ. 19 πόντους είχε ο Βρκιτς, 14 ο Κυρίτσης.

Για τον ΚΑΟΔ 20 πόντους είχε ο Νόουλς, 13 ο Ρόου και 12 ο Καρακούδης.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 34-8, 13-23, 12-25