Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον ΠΑΟΚ

Την πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον ΠΑΟΚ που έκαμψε τη σθεναρή αντίσταση και της Καβάλας επικρατώντας με 81-69 στην Πυλαία στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α1 του μπάσκετ.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να προηγούνται με  56-58 στο 34', αλλά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα ο Δέδας έδωσε σημαντικές λύσεις στο «Δικέφαλο» και εξελίχθηκε σε παίκτη-"κλειδί" για τους νικητές.

Να σημειωθεί πως στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κόλεμαν αποβλήθηκε με ντισκαλιφιέ μετά από χτύπημα στον Καλλέ.

Τα δεκάλεπτα: 24-17, 39-30, 53-48, 81-69.

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Χάτσερ 8 (2), Κασελάκης 8 (2), Χαραλαμπίδης 19, Τσαϊρέλης 20, Δέδας 12 (4), Μαργαρίτης 2, Παπαδόπουλος 9, Καλλές 3.

ΚΑΒΑΛΑ (Κορωνιός): Στεφανίδης 7 (1), Μιλόσεβιτς 3, Πάνος 12, Κόλεμαν 7, Μίτροβιτς 18 (4), Ταϊρού 6, Ατσάρα 8, Αρμπέτ 3 (1), Καλαμπάκας 3 (1).