"Δύο στα δύο" για τις Μικτές ομάδες της ΕΠΣΗ

Δύο στα δύο πανηγύρισαν σήμερα οι Μικτές Νέων και Παίδων της ΕΠΣΗ, φιλοξενώντας τις αντίστοιχες ομάδες των Χανίων, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.

Στις αναμετρήσεις που έγιναν στο γήπεδο του ΠΟΑ, οι Παίδες επικράτησαν με 3-0 και οδηγούν την κούρσα στην βαθμολογία με το απόλυτο των νικών ενώ οι Νέοι είχαν καλή απόδοση και επικράτησαν με 4-1, πανηγυρίζοντας την δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο παιχνίδι των Παίδων, η Μικτή Ηρακλείου μετά από ένα κακό α' ημίχρονο, ανέβασε στροφές στην επανάληψη, όπου σημείωσε και τα τρία γκολ με σκόρερ τους Ιατρούδη, Τοψή και Δραμητινό. Ενώ στο παιχνίδι των Νέων, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Στρατάκη και παρότι τα Χανιά ισοφάρισαν με τον Στεφανίδη, στη συνέχεια με δύο γκολ του Βασακάκη και ένα του Νικολάου διαμορφώθηκε το 4-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν είναι: