Ολοκληρώθηκε η διαδικασία της καταμέτρησης των ψήφων που έλαβαν οι υποψήφιοι εκλέκτορες στις εκλογές για τη νέα διοίκηση του ΤΟΕΒ Ιεράπετρας.
Πρώτος από τους 48 υποψήφιους της συνέλευσης Ιεράπετρας αναδείχτηκε ο Γιώργος Κουγιουμουτζάκης με 217 σταυρούς. Εκλέγονται οι 29 πρώτοι που έλαβαν από 217 έως 138 σταυρούς.
Στις 5 συνελεύσεις των δημοτικών κοινοτήτων εκλέγονται και οι 26 υποψήφιοι.
Σε 20 μέρες ο πρώτος σε ψήφους κ. Γιώργος Κουγιουμουτζάκης, θα καλέσει του 55 εκλέκτορες να ψηφίσουν το 7μελές νέο Δ.Σ. του ΤΟΕΒ Ιεράπετρας που θα έχει τετραετή θητεία.
ΟΙ ΨΗΦΟΙ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Αγιανωτάκης Μάρκος του Εμμ. 163
Αγιανιωτάκης Νικόλ. του Εμμ. 161
Αγριμανάκης Μιχαήλ του Νικ.137
Αντωνού Λάζαρος του Νικ. 138
Αρχοντουλάκης Χαράλαμπος του Ιωάννη.146
Ατζαράκης Παύλος του Νικ.162
Βοσκοπούλης Γεώργιος του Νικ.145
Γενειατάκη Δέσποινα του Δημ.197
Δελημπαλνταδάκης Βασίλης του Εμμ.78
Δραγασάκης Χαράλαμπος του Ανδρέα.168
ΘεοδωράκηςΕμμανουήλ του Μιχ.145
Καββουσανάκης Εμμ. του Νικ.170
Καλύβας Εμμ. του Μάρκου.200
Καναβάκης Εμμ. τουΜιχ.155
Κοντογιωργάκης Μιχαήλ του Νικ.108
Κορνάρος Χαράλαμπος του Νικ.204
Κορνιωτάκης Γεώργιος του Ιωάννη.121
Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος του Ιακώβ 217
Κουτσελάκης Γεώργιος του Αντ.120
Κουτσελάκης Εμμ. του Αντ.153
Λαμπράκης Νικήτας του Ιωάννη.98
Λιοντάκης Ανδρέας του Αντ.97
Μαυροκουκουλάκης Μιχ. Του Γεωργ.165
Μεντζάκης Ιωάννης του Εμμ.153
Μπάϊρας Εμμ. του Γεωργ.170
Μπαλοθιάρης Αντώνης του Ιωάννη166
Παπαδάκης Γεώργιος του Ευαγγέλου 93
Παπαδάκης Εμμ. του Μιχαήλ 189
Παπαδάκης Εμμ. του Νικολάου 182
Παπαδάκης Ιωάννης του Νικολάου.137
Περαντώνης Γεώργιος του Ευτυχ.170
Πετάσης Νικόλαος του Μιχ.122
Ρουμελιωτάκης Κωνστ. του Νικ.173
Σαρρής Φίλιππος του Παν.123
Σιγανός Γεώργιος του Δημ.100
Σουραβλής Αθανάσ. του Εμμ.202
Σπυριδάκης Εμμ. του Μιχ.113
Σπυριδάκης Νικόλ. του Εμμ.177
Τζανάκης Γεώργιος του Νικ.110
Φανουράκης Γεώργ. του Εμμ.99
Φεργαδάκης Χριστόφ. του Τηλ.158
Φρατζεσκάκης Γεώργιος του Εμμ.162
Φρονιμάκης Αντ. του Νικ.136
Χαίτας Γεώργιος του Αντ.184
Χανιωτάκης Αντ. του Ιωάννη 202
Χατζηδάκης Ευάγγελος του Στυλ.165
ΑΠΟ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ
ΤσικαλουδάκηςΕμμ. του Γεωργ.
Χανιαλάκης Ιωάννης του Γεωργ.
Χαραλαμπάκης Στυλ. του Γεωργ.
Ζαχαράκης Εμμ. του Μιχ.
Καραλάκης Γεώργιος του Εμμ.
Μαλλιωτάκης Γεώργιος του Μιχ.
Ξενικάκης Κωνστ. του Ιωάννη.
Παπαδάκης Μιχαήλ του Γεωργ.
Παπαχατζάκης Χρυσοβαλ. του Αντ.
Ταμπάκης Αντ. του Ιωάννη.
KΑΤΩ ΧΩΡΙΟΥ
ΑρχαγγελίδηςΣταύρος του Νικ.
Γεωργινές Βασίλης του Αντ.
Καραβυράκης Εμμ. του Ιακώβ.
Μαυρόμματος Γεώργιος του Ιωάννη.
Σουργιαδάκης Ιωάννης του Εμμ.
Τομαδάκης Πολυχρόνης του Γεωργ.
Φεργαδάκης Μιχ. του Χριστ.
ΓΡΑ ΛΥΓΙΑΣ
Ζερβαλάκης Νικόλαος του Αντ.
Μπαλοθιάρης Παναγιώτης του Κωνστ.
Σταυρακάκης Νικόλαος του Εμμ.
Σωμαράκης Αντώνιος του Εμμ.
ΚΕΝΤΡΙΟΥ- ΒΑΪΝΙΑΣ
Αστροπεκάκης Κωνστ. του Μιχ.
Καββουσανός Εμμ. του Αντ.
Μαζαράκης Βασίλης του Εμμ.
Σαμπροβαλάκης Νικόλαος του Κωνστ.
Φωθιαδάκης Εμμ. του Ιωάννη και
Χειλάς Κωνστ. του Εμμ.