Ηράκλειο

Παγκρήτια Ένωση Αξιωματικών Αστυνομίας: Επανεξελέγησαν οι Στέλιος Καρακούδης και Πέτρος Ζερβάκης

Ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες για την Παγκρήτια Ένωση Αξιωματικών Αστυνομίας που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12 Οκτωβρίου σε Χανιά, Ρέθυμνο, Άγιο Νικόλαο και Ηράκλειο - Η συμμετοχή έφτασε το 87%

Επανεξελέγησαν κερδίζοντας την ψήφο εμπιστοσύνης, στήριξης και αναγνώρισης των συναδέλφων τους στις εκλογές για την ανάδειξη των νέων οργάνων της Παγκρήτιας Ένωσης Αξιωματικών Αστυνομίας, ο Διοικητής της Τροχαίας Ηρακλείου Στέλιος Καρακούδης και ο διοικητής της Τροχαίας Αγίου Νικολάου Πέτρος Ζερβάκης, οι οποίοι για μία ακόμη φορά κατέλαβαν την πρώτη και τη δεύτερη θέση σε ψήφους, αντίστοιχα, για τη νέα διοίκηση της Ένωσης.

Οι δύο αξιωματικοί της ΕΛ.ΑΣ έλαβαν συγκεκριμένα: ο Στέλιος Καρακούδης 247 ψήφους και  ο Πέτρος Ζερβάκης 201 ψήφους.

Οι αρχαιρεσίες για την Παγκρήτια Ένωση Αξιωματικών Αστυνομίας  πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12 Οκτωβρίου  σε Χανιά, Ρέθυμνο, Άγιο Νικόλαο και Ηράκλειο. 

Η συμμετοχή των μελών έφτασε το 87 %, ασκώντας συνολικά το εκλογικό τους δικαίωμα τα 319 από τα 367 μέλη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών για τα όργανα της Π.ΕΝ.Α.Α. έχουν ως εξής : 

Α. Για το Διοικητικό Συμβούλιο :

 

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

 

  1. ΚΑΡΑΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ............................................ (έλαβε 247 ψήφους)
  2. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ..................................................... (έλαβε 201 ψήφους)
  3. ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ............................................. (έλαβε 171 ψήφους)
  4. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ................................................. (έλαβε 92 ψήφους)
  5. ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ.................................................. (έλαβε 65 ψήφους)
  6. ΜΥΣΙΡΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ................................................. (έλαβε 64 ψήφους)
  7. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ........................................... (έλαβε 47 ψήφους)

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

 

  1. ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ.................................................. (έλαβε 23 ψήφους)

 

 

 

Β. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

  1. ΚΑΣΑΜΠΑΛΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ............................................ (έλαβε 114 ψήφους)
  2. ΜΑΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ...................................................... (έλαβε 92 ψήφους)
  3. ΜΠΕΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.......................................................... (έλαβε 35 ψήφους)

 

Γ. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ

 

  1. i. Νομός Ηρακλείου
  2. ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Τακτικός)................................. (έλαβε 231 ψήφους)
  3. ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Αναπληρωματικός)................. (έλαβε 45 ψήφους)

 

  1. ii. Νομός Χανίων
  2. ΣΗΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (Τακτικό μέλος)........................................ (έλαβε 128 ψήφους)
  3. ΜΠΟΝΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Αναπληρωματικός) ........................ (έλαβε 59 ψήφους)

 

iii. Νομός Λασιθίου

  1. ΦΡΟΝΙΜΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (Τακτικός)................................ (έλαβε 148 ψήφους)
  2. ΜΥΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (Αναπληρωματικός)................................ (έλαβε 59 ψήφους)

 

  1. Νομός Ρεθύμνου
  2. ΣΚΥΡΓΙΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (Τακτικός).......................... (έλαβε 130 ψήφους)
  3. ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (Αναπληρωματικός).......................... (έλαβε 101 ψήφους)

 

Δ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Π.Ο.ΑΞΙ.Α. (Ομοσπονδία)

 

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

 

  1. ΚΑΡΑΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ............................................ (έλαβε 275 ψήφους)
  2. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ..................................................... (έλαβε 269 ψήφους)
  3. ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ............................................. (έλαβε 242 ψήφους)
  4. ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ............................................. (έλαβε 221 ψήφους)
  5. ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ....................................... (έλαβε 184 ψήφους)
  6. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ............................................... (έλαβε 166 ψήφους)
  7. ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ................................................ (έλαβε 138 ψήφους)
  8. ΔΟΞΑΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ............................................... (έλαβε 124 ψήφους)

 

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

 

  1. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ .......................................... (έλαβε 76 ψήφους)
  2. ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ..................................... (έλαβε 68 ψήφους)
  3. ΣΗΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ.......................................................... (έλαβε 60 ψήφους)
  4. ΜΠΟΝΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ.............................................. (έλαβε 43 ψήφους)

  

Εντός του μηνός, με πρωτοβουλία του πρώτου εκλεγέντα σε σταυρούς προτίμησης μέλους, θα συνεδριάσουν οι εκλεγμένοι, προκειμένου να συγκροτηθεί σε σώμα το Δ.Σ.

Η Ένωσή, ευχαριστεί θερμά όλα τα μέλη της, που με τη συμμετοχή τους στις πρόσφατες αρχαιρεσίες, όπως αναφέρει, βοηθήσαν να αναδειχθεί για ακόμα φορά η πυγμή και το σθένος του σωματείου, σε τοπικό και πανελλαδικό επίπεδο.

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια