Ηράκλειο

Τα παιδιά των εργαζομένων στην Περιφέρεια που μπήκαν στο Πανεπιστήμιο

Βραβεύτηκαν από την ηγεσία της Περιφέρειας τα παιδιά των εργαζομένων στην Π.Ε. Ηρακλείου που εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Βραβεύτηκαν τα παιδιά των υπαλλήλων της Περιφέρειας Κρήτης, Νομού Ηρακλείου, τα οποία εισήχθησαν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Συνολικά βραβεύτηκαν με επαίνους 24 παιδιά, τους οποίους επέδωσαν ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης, ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Παύλος Μπαριτάκης, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Νίκος Συριγωνάκης, ο Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης Γιώργος Αλεξάκης, ο Εκτελεστικός Γραμματέας Νίκος Ραπτάκης, ο πρόεδρος του συλλόγου Αντώνης Μαρκάκης.

Ο Περιφερειάρχης και οι Αντιπεριφερειάρχες ευχόμενοι χρόνια πολλά και καλή χρονιά στους παριστάμενους νεοεισερχόμενους φοιτητές και στους γονείς τους, ευχήθηκαν να έχουν καλές σπουδές και καλή επαγγελματική σταδιοδρομία σε ότι επιλέξουν, ενώ συνεχάρησαν την διοίκηση του συλλόγου για την πρωτοβουλία που είχε να οργανώσει την σημερινή εκδήλωση στη Περιφέρεια.

Την εκδήλωση «επένδυσαν» μουσικά ο Κώστας Σφακιανάκης στη κιθάρα, και ο Αριστείδης Κουτεντάκης στο μπουζούκι.

Αναλυτικά, τα ονόματα:

1.Κατσαλής Σταύρος                   Πανεπιστήμιο Πελοπονήσου           

                                                        Σχ.Ανθρωπιστικών Επιστημών        

                                                       και Πολιτισμικών Σπουδών                

                                                       Τμήμα Ιστορίας Αρχαιολογίας

                                                       και Διαχείρισης Πολιτισμικών

                                                       Αγαθών(Καλαμάτα).

  1. Κουτάντου Παναγιώτα Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο

                                                      Σχολή Πολιτ.Μηχανικών                     

                                                                                                                      

3.Μαρκετάκη Όλγα                  Τμήμα Φιλολογίας Παν.Κρήτης         

                                                                                                                       

4.Λαμπράκης Βασίλειος          Τμήμα Μουσικών Σπουδών                

                                                     Ιόνιο Πανεπιστήμιο                              

5.Καραλής Ιωάννης                  ΤΕΕΦΑ Παν.Θεσσαλίας                        

                                                                                                                       

6.Βλάσση Αναστασία               Οικονομικών Επιστημών                     

                                                     Ρέθυμνο                                                  

7.Γενετζάκης Εμμανουήλ        Πολιτικ. Μηχανικών Αριστοτέλειο     

                                                     Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης            

8.Πρασανάκης Μιχαήλ           Νομική Α.Π.Θ                                         

                                                                                                                        

9.Χρηστάκης Ιωάννης             Οικονομικό Παν.Αθηνών                     

                                                                                                                     

10.Σπανουδάκης Γεώργιος    Ιστορικό Αρχαιολογικό Ρεθύμνου     

                                                                                                                     

  1. Στιβακτάκης Αντώνης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Η/Υ          

                                                    Πάτρας                                                    

12.Τζορμπατζάκης Σταύρος  Επιστήμης Υπολογιστών Ηράκλειο    

                                                                                                                                     

13.Αντωνογιαννάκη Ελένη   Αρχιτεκτ.Μηχανικών Χανιά                  

                                                                                                                     

  1. Μπάγκη Βασιλική Τμ.Γεωπονίας Αριστοτέλειο Παν

                                                   Θεσσαλονίκης                                        

                                                                                                                     

15.Φανουράκης Μιχάλης  Διοικ.Επιστήμης  κ Τεχνολογίας                                                                                                                        

                    

16.Μεταξάκη Μαρία          Φυσικό   Ηρακλείου Κρήτης                   

                                                                                                                   

17.Μαρινάκη Εμμανουέλλα  Αρχιτεκτονική ΑΠΘ Θεσσαλ.             

 

18.Καργιαντουλάκης Αντρέας Χημικό Ηράκλειο Κρήτης                 

                                                                                                                    

19.Γκοργκούλης Βασίλης            Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ Αθ.    

                                                                                                                   

20.Κωνιωτάκης Στέλιος            Μηχανικών Τοπογραφίας κ           

                                                      Γεωπληροφορικής(ΔΙΠΑΕ)              

21.Πλουμίδη Μαριάννα           Ανθρωπιστικών και Κοιν.Ε-             

                                                      Πιστημών Τμήμα Μουσειολογίας  

                                                      Πανεπιστημ.Πάτρας                           

22.Αντωνακάκης Αλέξανδρος  Σχολή Θετικών Επιστημών               

                                                   Τμήμα Πληροφορικής                       

                                                       Διεθνούς Παν.Ελλάδος                     

23.Αρχοντάκης Γιώργος            Λογιστικής Χρηματοοικονομίας     

                                                       Μεσογειακού Παν.Κρήτης              

  1. Φραγκομανωλάκη Κατερίνα Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Ρεθύμνου

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια