Κρήτη

Αυτά είναι τα αποτελέσματα των εκλογών της ΟΕΒΕΝΗ

Σαρωτική επικράτηση της παράταξης Ενωμένη Ομοσπονδία

Την Τετάρτη 1-3-2023 διεξήχθησαν οι αρχαιρεσίες της Ομοσπονδίας Επαγγελματιών Βιοτεχνών & Εμπόρων Ν. Ηρακλείου(Ο.Ε.Β.Ε.Ν.Η.) για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου, της Ελεγκτικής Επιτροπής και των Αντιπροσώπων στη ΓΣΕΒΕΕ.

Τα αποτελέσματα για την εκλογή Δ.Σ. & Ελεγκτικής επιτροπής έχουν ως εξής:
Ψήφισαν 128 από τους 139 εκλεγμένους αντιπροσώπους των σωματείων μελών.


ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ KAI ΨΗΦΟΙ


ΕΝΩΜΕΝΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ 124
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΒΕ 3
Άκυρα 1
Λευκά 0
ΣΥΝΟΛΟ 128

Ο Συνδυασμός ΕΝΩΜΕΝΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ εξέλεξε 21 μέλη στο Διοικητικό Συμβούλιο και 3 μέλη στην ελεγκτική επιτροπή και ο Συνδυασμός ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΒΕ 0 μέλη.

Το νεοεκλεγέν ΔΣ της ΟΕΒΕΝΗ απαρτίζεται από τους εξής, κατά σειρά ψήφων όπως αυτοί κατανεμήθηκαν κατά την εκλογική διαδικασία:


1. ΛΕΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2. ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
5. ΠΙΚΡΑΚΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ
6. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΧΑΛΒΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
7. ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΑΤTΥ)
8. ΔΑΡΙΒΙΑΝΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
9. ΚΑΡΓΑΚΗΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
10. ΚΟΥΖΟΥΛΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
11. ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
12. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
13. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ
14. ΤΖΟΡΒΑΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ (ΠΑΡΗΣ)
15. ΦΥΣΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
16. ΨΑΡΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
17. ΜΑΝΙΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
18. ΔΑΦΕΡΜΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
19. ΔΡΕΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
20. ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
21. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Για την Ε.Ε. εκλέχθηκαν οι:
1. ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2. ΚΟΥΓΙΟΥΜΟΥΤΖΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
3. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Τα αποτελέσματα για την εκλογή Αντιπροσώπων στη ΓΣΕΒΕΕ έχουν ως εξής:
Ψήφισαν 92 από τους 100 εκλεγμένους αντιπροσώπους των σωματείων μελών που έχουν ως ΚΥΡΙΑ οργάνωση την ΟΕΒΕΝΗ.

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ KAI ΨΗΦΟΙ


ΕΝΩΜΕΝΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ 88
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΒΕ 4
Άκυρα 0
Λευκά 0
ΣΥΝΟΛΟ 92

Ο Συνδυασμός ΕΝΩΜΕΝΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ εξέλεξε τους παρακάτω 11 Αντιπροσώπους στη ΓΣΕΒΕΕ και ο Συνδυασμός ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΒΕ 0 Αντιπροσώπους.

1. ΛΕΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
4. ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5. ΑΒΡΑΑΜ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
6. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΧΑΛΒΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
7. ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΑTΤΥ)
8. ΨΑΡΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
9. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
10. ΜΑΝΙΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
11. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια