Κρήτη

Ρέθυμνο: Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών της ΕΛΜΕ

Οι κάλπες ανέδειξαν τους αντιπροσώπους του Ρεθύμνου σε ΟΛΜΕ και Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ

Την Τετάρτη 18/5/2022 διεξήχθησαν οι εκλογές της ΕΛΜΕ Ρεθύμνου για την ανάδειξη αντιπροσώπων στο 20ο συνέδριο της ΟΛΜΕ και στο Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ.

Τα αποτελέσματα για ΟΛΜΕ ήταν τα εξής:

Ε.Τ. 1ου ΓΕΛ Ρεθύμνου

Ψήφισαν: 198.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 113

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 33

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 28

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 20

Λευκά: 4

Ε.Τ. Περάματος (Μυλοποτάμου)

Ψήφισαν: 57.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 29

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 24

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 2

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 1

Λευκά: 1

Ε.Τ. Επισκοπής

Ψήφισαν: 22.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 20

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 1

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 1

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: -

Λευκά: -

Συγκεντρωτικά

Ψήφισαν: 277.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 162

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 58

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 31

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 21

Λευκά: 5

 

 

Αντιπρόσωποι στο συνέδριο της ΟΛΜΕ εκλέγονται από την ΕΑΣ οι Χ. Σουρουλής και Ν. Αδράμης και από την ΑΕΠ η Δ. Νικολάου.

Τα αποτελέσματα για ΑΔΕΔΥ ήταν τα εξής:

Ε.Τ. 1ου ΓΕΛ Ρεθύμνου

Ψήφισαν: 198.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 114

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 31

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 28

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 21

Λευκά: 4

Ε.Τ. Περάματος (Μυλοποτάμου)

Ψήφισαν: 57.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 33

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 20

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 2

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 1

Λευκά: 1

Ε.Τ. Επισκοπής

Ψήφισαν: 22.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 18

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 2

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 2

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: -

Λευκά: -

Συγκεντρωτικά

Ψήφισαν: 277.

Έλαβαν:

Ενωτική Αριστερή Συνεργασία: 165

Αγωνιστική Ενωτική Παρέμβαση: 53

Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών: 32

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπ/κών: 22

Λευκά: 5

Εκλέκτορες για το Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ εκλέγονται:

ΕΑΣ: Χ. Σουρουλής, Ν. Αδράμης, Ε. Μαρκαντώνης, Π. Σάμιος, Α. Αρσενάκης,

          Β. Τζουράς, Χ. Παπαστάθη, Ό. Βάρελη.

ΑΕΠ: Δ. Νικολάου, Π. Παπαμιχαήλ, Κ. Πορτοκάλλη.

ΠΕΚ: Ά. Μυρωνάκη, Κ. Δαφέρμος.

ΑΣΕ: Α. Κόλκας ή Α. Παυλίδης (ισοψήφισαν).

(φωτογραφία Pexels)

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια