Κρήτη

ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid tests, αύριο Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου

Από νωρίς το πρωί έως και αργά το απόγευμα κλιμάκια του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται σε διάφορα σημεία στην Κρήτη

Αύριο, Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid tests για όλους τους πολίτες.

Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ, θα βρίσκονται και στις παρακάτω περιοχές της Κρήτης:

Ηράκλειο

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 08:00-10:00
Ηράκλειο, Πατσίδερος, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00

Χανιά

Χανιά, Αύλειος Χώρος 2ου Κέντρου Υγείας Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-16:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00

Ρέθυμνο

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Λασίθι

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λασίθι, Isobox – Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 10:00-17:00

Τα σημεία ανά την επικράτεια

Δ. Βύρωνα, πάρκο Καραολή & Δημητρίου, έναντι του Δημαρχείου, 09:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά,Β1 ΚΑΠΗ Βασ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Δ. Ασπροπύργου, Νέα Ζωή, Ασπρόπυργος, 09:00-11:00
Δ. Ασπροπύργου, Σοφός, Ασπρόπυργος, 11:30-13:00
Δ. Ασπροπύργου, Νεόκτιστα, Ασπρόπυργος, 13:30-15:00
Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμονος 9, Άστρους, 09:00-13:00
Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 – 15:00.
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 09:00 -13:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 11::30 -13:00
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Δάρα (πλατεία), 9:30-10:30
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Θεόκτιστο (πλατεία), 11:00-11:45
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Δρακοβούνι (πλατεία), 12:00-12:45
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Πράσινο (πλατεία), 13:00-13:45
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κερπινή (πλατεία), 14:00-14:45
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Μυγδαλιά (πλατεία), 15:00-15:45
Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Βαλτεσινίκο (πλατεία), 16:00-17:00
Άρτα, Κέντρο υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Πολυχώρος Βέσο Μάρε, Ακτή Δυμαίων 100, 09:00-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 9:00-15:00
Βοιωτία, Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 8:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Καλού Αγρού, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 14:00-15:00
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου. 09:00 -15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 – 14:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου 8:30-13:00
Ζάκυνθος, KY Πρωην ΙΚΑ,09:00-15:00
Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 08:00-10:00
Ηράκλειο, Πατσίδερος, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Σύβοτα, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας, (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου, 11:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου ,12:30-14:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-17:00
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κιλκίς, Παλιό Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς, Νέο Γυναικόκαστρο, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 12:00- 15:00
Λακωνία, Δήμος Ευρώτα- Δαφνί, κοινοτικό ιατρείο, 9:00- 13:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:000-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 9:00-15:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου και Καΐρη, 8:00-15:30
Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου, 8:00-15:30
Λάρισα, Μύλος του Παππά 8:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Αγίου Νικολάου, Ασκληπιού 68, 8:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λασίθι, Isobox – Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 10:00-17:00
Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Αρχή Αγοράς, Ερμού, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Μαρίνα Λευκάδας, Ανατολική παραλία, 08:30-10:00
Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45- 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Αλμυρός, Αγ. Τρύφωνος 2(έναντι Κ. Υγείας) 08:30-13:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30
Νάξος, Αγίου Νικοδήμου, Χώρα , 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 09:30 – 14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, Λούρος, 09:00-11:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Μανδράκι, στις καμάρες του κτιρίου Περιφέρειας, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 2-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Δημαρχείο Πύλης, 08:00-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Συνταγματάρχη Σωτηρίου 1, 09:00 – 13:30
Φλώρινα, Μελίτη, Κοινοτικό Γραφείο Μελίτης, 08:00 – 13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 8:00-14:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:30-14:30
Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος Χώρος ΓΕΛ Αγίου Νικολάου, 09:30 – 12:00
Χανιά, Αύλειος Χώρος 2ου Κέντρου Υγείας Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-16:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-14:30

(φωτογραφία intime)

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια