Κρήτη

Αυτοί είναι οι εντεταλμένοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

Εξελέγησαν, επίσης, τα  μέλη των επιτροπών Περιβάλλοντος και Χωροταξίας, καθώς και Προγραμματισμού

Ορίστηκαν οι εντεταλμένοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι της Περιφέρειας Κρήτης.

Αναλυτικά, οι εντεταλμένοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι:

Με απόφαση του Περιφερειάρχη Κρήτης ορίστηκαν Εντεταλμένοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι για την υποβοήθηση υλοποίησης δράσεων της Περιφέρειας Κρήτης, που αφορούν στους τομείς που αναφέρονται αντίστοιχα στον καθένα, ως εξής:

  1. Δοξαστάκης Ζαχαρίας του Εμμανουήλ, στον τομέα Διοικητικής Οργάνωσης και Προγραμματικών Συνεργασιών Φορέων.
  2. Ξυλούρης Νικόλαος του Ανδρέα, στον τομέα Περιβάλλοντος.
  3. Πιτσούλης Γεώργιος του Νικολάου, στη λειτουργία των κινητών μονάδων για την πρόληψη και προαγωγή της Δημόσιας Υγείας.
  4. Μηλάκη Γεωργία του Δημητρίου, στη διασύνδεση Περιφέρειας με εθελοντικές οργανώσεις και συνεργαζόμενους φορείς.
  5. Τσιφετάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ, σε θέματα Πρωτογενή Τομέα, στην Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου.
  6. Μαλανδράκη – Κρασουδάκη Σοφία του Ιωάννη, στον τομέα Υγείας, Παιδείας και Πολιτισμού στην Περιφερειακή Ενότητα Χανίων.

Στην εκλογή μελών των επιτροπών Περιβάλλοντος και Χωροταξίας καθώς και Προγραμματισμού προχώρησε το Περιφερειακό Συμβούλιο Κρήτης.

Επιτροπή Περιβάλλοντος και Χωροταξίας

Στην Επιτροπή Περιβάλλοντος και Χωροταξίας εκλέγονται κατά σειρά κατάταξης ως τακτικά μέλη οι: 

  1. Ζάχαρης Ευάγγελος
  2. Ξυλούρης Νικόλαος (Νικολάτσος)
  3. Σκουλάς Νικόλαος
  4. Χανιωτάκη – Μυλωνάκη Μαρία
  5. Γύπαρης Κωνσταντίνος
  6. Δοξαστάκης Ζαχαρίας
  7. Παπαδεράκης Αντώνιος
  8. Χνάρης Εμμανουήλ
  9. Δανδουλάκης Κωνσταντίνος
  10. Κονταξάκης Γεώργιος
  11. Μανούσακας Ιωάννης (Βλαντάς)
  12. Συντυχάκης Εμμανουήλ

Ως αναπληρωματικά μέλη εκλέγονται οι: 

Τζεδάκης Σταύρος, Αλεξάκης Γεώργιος, Κώτσογλου Κυριάκος, Ανδρουλάκης Ιωάννης Δασκαλάκη Καλλιόπη, Κακογιαννάκης Νικόλαος, Μαλανδράκη – Κρασουδάκη Σοφία, Μηλάκη Γεωργία, Κωνσταντινίδης Ευθύμιος (Θέμης), Μερωνιανάκης Γεώργιος, Χρονάκης Νικόλαος και Μαρινάκης Αλέξανδρος.

Επιτροπή Προγραμματισμού

Στην Επιτροπή Προγραμματισμού εκλέγονται ως τακτικά μέλη, κατά σειρά κατάταξης οι κάτωθι Περιφερειακοί Σύμβουλοι:  

  1. Πιτσούλης Γεώργιος
  2. Λεονταράκης Ιωάννης
  3. Κώτσογλου Κυριάκος
  4. Ανδρουλάκης Ιωάννης
  5. Χουδετσανάκη – Γιακουμάκη Ειρήνη
  6. Μηλάκη Γεωργία
  7. Δασκαλάκη Καλλιόπη
  8. Δοξαστάκης Ζαχαρίας
  9. Ματαλλιωτάκης Γεώργιος
  10. Μερονιαννάκης Γεώργιος
  11. Χρονάκης Νικόλαος
  12. Μανουσάκης Νικόλαος

Ως αναπληρωματικά μέλη εκλέγονται οι:

Μαλανδράκη – Κρασουδάκη Σοφία, Βαμβακάς Λάμπρος, Τζεδάκης Σταύρος, Γύπαρης Κωνσταντίνος, Παπαδεράκης Αντώνιος, Κακογιαννάκης Νικόλαος, Σκουλάς Νικόλαος, Τσιφετάκης Γεώργιος, Κονταξάκης Γεώργιος, Κωνσταντινίδης Ευθύμιος, Ξενικάκης Κωνσταντίνος και Συντυχάκης Εμμανουήλ.

Σχόλια