Κρήτη

Εκλογές Ερυθρού Σταυρού - Ποιοι εκλέχτηκαν από την Κρήτη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών για το Κεντρικό Διοικητικό Συμβούλιο του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, οι πρώτες που διεξήχθησαν σε Πανελλήνιο

Ο Ανδρέας Μαμαντοπούλος, ο Δημήτρης Στειακάκης και η Μαρια Ντανιέλα Μαρούδα, κατάφεραν να εκλεγούν στο κεντρικό διοικητικό συμβούλιο του Ερυθρού Σταυρού.

Οι Εθελοντές και η Διοίκηση του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ηρακλείου του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού με  ανακοίνωση του επιθυμούν να εκφράσουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στους κ.κ. Μαμαντόπουλο Ανδρέα (Πρόεδρο Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού), Στειακάκη Δημήτρη (Περιφερειάρχη Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Κρήτης) και Μαρούδα Μαρία Ντανιέλα (τ. Αντιπρόεδρο Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού) για την εκλογή τους στο Κεντρικό Διοικητικό Συμβούλιο του Εθνικού μας Συλλόγου.

Αναλυτικά όπως αναφέρεται: Είμαστε σίγουροι πως θα εκπροσωπήσουν επάξια τους Εθελοντές και τα μέλη του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού από ολόκληρη την Κρήτη και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο δύσκολο έργο τους.

Θα θέλαμε επίσης να συγχαρούμε για τον αγώνα τους και τους υπόλοιπους συνάδελφους υποψηφίους απ τα Τμήματα της Κρήτης αλλά και της υπόλοιπης Ελλάδας οι οποίοι δεν εκλέχθηκαν αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο ζήλο την προσφορά τους στην τοπική κοινωνία.

Σας παραθέτουμε αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών για το Κεντρικό Διοικητικό Συμβούλιο του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού οι οποίες να σημειωθεί πως ήταν οι πρώτες που διεξήχθησαν σε Πανελλήνιο επίπεδο με βάση το νέο διευρυμένο καταστατικό του Συλλόγου.

 

 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 3937
  2. ΜΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2970
  3. ΛΙΑΓΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 2676
  4. ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2425
  5. ΔΗΜΟΥΛΑ-ΚΙΚΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2325
  6. ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2099
  7. ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2066
  8. ΔΕΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2042
  9. ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2027
  10. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 1999
  11. ΤΖΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1988
  12. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1952
  13. ΓΙΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1911
  14. ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑ 1871
  15. ΣΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1858
  16. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1796
  17. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1774
  18. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1766
  19. ΤΕΝΤΟΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1765
  20. ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1751
  21. ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1715

 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

  1. ΔΡΟΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1713
  2. ΛΟΥΡΜΠΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1711
  3. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1705
  4. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1698
  5. ΠΥΡΓΑΚΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ 1697
  6. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1695
  7. ΚΑΫΜΕΝΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 1658

Σχόλια