Τοποθετήθηκαν και ανέλαβαν υπηρεσία οι υποδιευθυντές των γυμνασίων και των λυκείων του Νομού Ηρακλείου.
Τα ονόματα και τα σχολεία στα οποία τοποθετήθηκαν οι νέοι υποδιευθυντές έχουν ως εξής:
1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΨΑΛΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΝΙΩΤΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΚΟΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ και ΜΑΝΤΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ και ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΗ
5ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ και ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΜΑΡΚΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΚΟΓΧΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΔΡΕΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
9ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ και ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
10ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ
11ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
12ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΣΤΡΑΤΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ και ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΣΜΥΡΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ και ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Εσπερινό Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΚΡΗΤΣΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Γυμνάσιο Νέας Αλικαρνασσού: ΓΑΒΑΛΑ ΑΡΙΣΤΕΑ και ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γυμνάσιο Αγ. Βαρβάρας: ΒΕΛΕΓΡΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Γυμνάσιο Αρκαλοχωρίου: ΣΑΪΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Γυμνάσιο Γαζίου: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
Γυμνάσιο Γουβών: ΚΡΗΤΣΩΤΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
Γυμνάσιο Μοιρών: ΑΛΕΒΙΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ και ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γυμνάσιο Τυμπακίου: ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ
1ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΦΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ και ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΜΙΚΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ και ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
3ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και ΤΣΑΛΟΥΧΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ και ΣΚΟΥΛΗΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΧΟΥΡΣΑΝΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και ΓΥΠΑΡΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
7ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ και ΔΗΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ και ΧΡΙΣΤΙΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
10ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΛΙΟΝΤΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ΑΣΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Γενικό Λύκειο Νέας Αλικαρνασσού: ΚΑΤΑΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ και ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ
Γενικό Λύκειο Γαζίου: ΚΑΡΠΑΘΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Γενικό Λύκειο Μοιρών: ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Γενικό Λύκειο Τυμπακίου: ΚΑΡΑΚΑΝΤΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
1ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ και ΚΟΤΖΑΒΑΚΑΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ
2ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΠΥΛΑΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ και ΔΕΝΔΡΙΝΟΥ ΧΑΪΔΩ
3ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΓΕΡΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ και ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΔΡΑΚΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ και ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ
5ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΜΑΝΙΑ ΕΙΡΗΝΗ και ΦΡΕΣΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου: ΖΑΠΟΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
1ο Επαγγελματικό Λύκειο Μοιρών: ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
1ο Εργαστηριακό Κέντρο Ηρακλείου: ΤΖΑΤΖΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ και ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2ο Εργαστηριακό Κέντρο Ηρακλείου: ΚΡΙΘΑΡΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ
Μουσικό Σχολείο Ηρακλείου: ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και ΔΑΚΑ ΕΥΘΑΛΙΑ
Καλλιτεχνικό Σχολείο Ηρακλείου: ΑΛΑΤΣΑΚΗ ΕΥΑΝΘΙΑ και ΟΥΣΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΜΑΡΚΑΚΗ ΧΑΡΑ
Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
Ειδικό Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΡΑΠΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Επαγγελματικό Λύκειο Ειδικής Αγωγής Ηρακλείου: ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Ηρακλείου: ΑΣΠΡΟΚΟΥΤΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
Επίσης, τοποθετήθηκαν οι παρακάτω εκπαιδευτικοί προσωρινά, ως δεύτεροι υποδιευθυντές στα σχολεία όπου η θέση παραμένει κενή, καθότι δεν υπήρξε δεύτερη υποψηφιότητα, μέχρις ότου ολοκληρωθεί η επανάληψη της διαδικασίας.
3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου: ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
Γυμνάσιο Γαζίου: ΚΑΡΑΛΗ-ΜΑΡΑΚΗ ΔΕΣΠΩ
Ελένη Σταυρουλάκη