Κορωνοϊός

ΕΟΔΥ: Τα σημεία των rapid tests, σήμερα Τετάρτη 27 Απριλίου

Από νωρίς το πρωί έως και αργά το απόγευμα κλιμάκια του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται σε διάφορα σημεία στην Κρήτη

Σήμερα, Τετάρτη 27 Απριλίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid tests για όλους τους πολίτες.

Ηράκλειο

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Isobox Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30

Χανιά

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30-15:00
Χάνια, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30-15:00

Ρέθυμνο

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Λασίθι

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00

Τα σημειά ανά την επικράτεια

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00

Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00

Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

Δ. Πεντέλης, Πολιτιστικό Κέντρο Μελισσίων, 09:30-15:00Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Ευπαύλεως, 09:00-15:00

1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30

Δ. Πυλαίας, Κοινοτικό Κατάστημα Φιλύρου, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00

Δ. Θέρμαικού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 09:00-15:00

Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Καραβαγγέλη 12, 09:00-15:00

Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφόρος Στρατού 37, 09:00-15:00

Δ. Λαγκαδά, Κοινοτικό Κατάστημα Ασκού, Ασκός, 09:30-15:00

Δ. Νεάπολης-Συκεών, Δημοτικό Κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 13:00-19:00

8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00

14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30

Αιτωλοακαρνανία, Παλαιά Λαχαναγορά, 09:00-15:00

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο Ίδρυμα Τσώνη Ναύπακτος, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, πλατεία Πετρινού Τρίπολη, 09:00-15:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο Τρίπολης, 08:00-14:00

Αρκαδία, Δήμος Β’ Κυνουρίας, Πλατεία Καρτσιώτη Άστρος, 09:00-11:30

Αρκαδία, Δήμος Β’ Κυνουρίας, Άγιος Ανδρέας, 12:00-14:00

Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας, 08:30-15:30

Άρτα, Isobox Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας,08:30-15:30

Αχαΐα, Πάτρα, ΚΥ Βορείου Τομέα, 08:00-20:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνα & Παιδί, 08:30-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Παμπελοποννησιακό Στάδιο, 09:00-15:00

Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112,08:30-15:30

Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-15:30

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30

Δράμα, Καλαμπάκι, Τοπική Κοινότητα, 09:00-13:00

Έβρος, ΚΥ Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30-15:30

Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 09:30 -14:30

Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19, 09:00 -15:00

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:30

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08:30-15:30

Ζάκυνθος, ΙΚΑ Ζακύνθου, 08:30-15:30

Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 09:00-14:00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-Πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00

Ηλεία, Βάρδα Δημαρχείο, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Isobox Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30

Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30

Θεσπρωτία, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00

Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Βουτσαράς, Κέντρο Υγείας, 09:00-15:00

Ιωάννινα, Πράμαντα, Κέντρο Υγείας, 10:00-14:00

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00 – 15:00

Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00 – 14:30

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας Καλύμνου, 09:00-14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00

Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο, Μυρμιδόνων 2), 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-15:00

Κιλκίς, Ηλιόλουστο, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30

Κιλκίς, Μεγάλη Στέρνα, Πολιτιστικό Κέντρο, 12:00-14:30

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30 – 15:30

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15

Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00- 13:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30

Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30-16:30

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30-14:30

Λακωνία, ΚΥ Αρεόπολης, 08:00-16:30

Λακωνία, Δημαρχείο Γυθείου, 09:00-14:30

Λάρισα, Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

Λάρισα, ΚΑΠΗ Ελασσόνας, 09:00-15:00

Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30

Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας ,Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00

Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45

Λέσβος, Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου, Προκυμαία Μυτιλήνης, 10:00-14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο Νοσοκομείου, ηφαίστου 1, Μύρινα, 08:45-14:45

Μαγνησία, Βόλος, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη και Χατζηαργύρη,08:30-15:30

Μαγνησία, Βόλος, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου,09:00-15:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30

Νάξος, Εκκλησία Αγ. Νικοδήμου, Χωρα,07:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00

Ξάνθη, Παλιά Κοινότητα, Κιμμέρια, 09:00 – 13:00

Πάρος, KAΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30

Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30-14:30

Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00

Πιερία, Αστική Σχολή, Ειρήνης 10, 08:30-15:30

Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πρέβεζας, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00

Πρέβεζα, Δημαρχείο Καναλακίου, 09:00-12:00

Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, 12:30-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30

Ροδόπη, Διαλαμπής 14, Ίασμος, 09:00 – 14:00

Ροδόπη, Βασιλείου Κουταμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8,08:30-15:00

Ρόδος, 1ο χλμ Ρόδου -Καλλιθέας, πλησίον Λαικής Αγοράς, 09:00-16:30

Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00

Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. ΣΑΜΟΥ 09:00-11:30

Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ,(στενό Τρ. Πειραιώς) 08:00-15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδόλιβου, 09:30 – 14:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00-15:00

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-15:30

Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30

Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 11:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00

Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα, Καμένα Βούρλα, 10:00 – 14:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 , 08:30 – 15:00

Φλώρινα, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00 – 14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Πολύγυρος Χαλκιδικής, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00

Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30-15:00

Χάνια, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30-15:00

Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

(φωτογραφία Unsplash)

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια