Ελλάδα

Πάτρα: Μαθητές δημοτικού στο νοσοκομείο μετά από κατανάλωση χαπιών

Απίστευτο γεγονός στην Πάτρα. Μαθητές δημοτικού δοκίμασαν χάπια και κατέληξαν στο νοσοκομείο

Απίστευτη ιστορία εκτυλίχθηκε σε Δημοτικό Σχολείο της Πάτρας με ένα «πρωτάκι» να στέλνει συμμαθητές του στο νοσοκομείο, καθώς τους έδωσε να δοκιμάσουν... χάπια! Ο πιτσιρικάς πήρε προφανώς το κουτί με τα φάρμακα από το σπίτι του, η κίνησή του διέλαθε της προσοχής των γονέων του και δυστυχώς το κακό δεν άργησε να γίνει. Ευτυχώς, ο μικρός βρήκε σχεδόν «αθώο» σκεύασμα, το οποίο περιείχε αντισταμινικά που χορηγούνται για τις αλλεργίες.

Σύμφωνα με όσα αναφέρει η εφημερίδα «Πελοπόννησος», πρόκειται για το χάπι Xozal το οποίο εκτός των άλλων, προκαλεί υπνηλία. Γονέας είπε πως τουλάχιστον δύο παιδιά τα οποία κατανάλωσαν παραπάνω από ένα χάπι, πήγαν στο νοσοκομείο για προληπτικούς κυρίως λόγους, μήπως και χρειαζόταν πλύση στομάχου.

Το περιστατικό συνέβη χθες (26/9) το πρωί και όπως ήταν φυσικό κάποιοι γονείς κατηγόρησαν τους γονείς του συγκεκριμένου παιδιού για παραμέληση. Παραμένει άγνωστο τι ειπώθηκε μεταξύ των μαθητών και πώς τελικά κάποια παιδάκια πείστηκαν να πάρουν τα χάπια.

Φωτογραφία αρχείου Pexels

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια