Ελλάδα

ΕΟΔΥ: Τα σημεία των δωρεάν rapid tests, σήμερα Τετάρτη 27 Οκτωβρίου

Από τις 9 το πρωί έως και αργά το απόγευμα κλιμάκια του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται σε διάφορα σημεία των Περιφερειών της Κρήτης

Σήμερα, Τετάρτη 27 Οκτωβρίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid tests για όλους τους πολίτες.

Συγκεκριμένα στη Κρήτη, δωρεάν δειγματοληπτικοί έλεγχοι θα πραγματοποιούνται σε διάφορα σημεία του νησιού.

Στο Ηράκλειο, Κινητές Ομάδες του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται στην Πλατεία Αγίας Αικατερίνης (09:001-15:00), στην Πλατεία Ελευθερίας (09:00-15:00), στο ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ (09:00-15:00) και στο Κλειστό Γήπεδο Αρκαλοχωρίου  (08:00-10:00).

Στο Λασίθι, δωρεάν δειγματοληπτικοί έλεγχοι θα βρίσκονται στο Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου (09:00-17:00) ενώ στο Ρέθυμνο στην  Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου (09:00-14:00) και στην Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου  (09:00-14:00).

Στα Χανιά, Κινητές Ομάδες του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται στο Αίθριο Δημαρχείου Χανίων (09:00-14:30) και στο Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη (09:30-14:00).

Τα σημεία στην επικράτεια:

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00

Δ. Αθηναίων, Σταθμός Μετρό “Σύνταγμα”, 09:00-20:00

Δ. Παπάγου- Χολαργού, Χολαργός, πλατεία Φανερωμένης, 09:00-15:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.

Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.

Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Πλαγιαρίου, Πλαγιάρι, 09:30-15:00

Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00

Δ. Δέλτα, Συνεδριακό κέντρο Σίνδου, Αλ. Παπάγου 7, 09:00-14:30

Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Πεύκων, Πεύκα,  09:30-15:00

Δ. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.

Δ. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Γραφείο Αγίου Κωνσταντίνου, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 61, Αγρίνιο, 08:30-11:30

Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη-Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00.

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00.

Αργολίδα, Πλατεία Κρανιδίου, Κρανίδι, 10:30-13:30.

Αρκαδία, πλατεία Αγίου βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό νοσοκομείο, Τρίπολη , 8:00-13:00

Άρτα,  Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00

Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00

Αχαΐα, Ίσωμα, Κοινοτικό Γραφείο Ίσωμα, 09:00-14:30

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας,09.00-15.00

Βοιωτία, Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,09.00-14.00

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών,  08:30-15:00

Γρεβενά, Κεντρική Πλατεία Καρπερού, 10:30-12:30

Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00

Δράμα, Κοινότητα Φτελιάς, 09:00- 13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00

Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, Δημοτική Ενότητα Δήμου Σουφλίου 09:30-13:30

Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Σουφλίου, 09:30-13:30

Έβρος, Κοινότητα Μάκρης Αλεξανδρούπολης , 09:00-14:00

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, Παλιό δασονομειο-επαρχείο 10:00 – 13.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, 9:00 – 15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00-14:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.00-13.00

Ζάκυνθος, Κ.Υ (Πρώην ΙΚΑ), 09:00-15:00

Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-14:30

Ηλεία, Καλυβάκια, Κοινοτικό γραφείο, 09:00-11:30

Ηλεία, Μακρίσια, Κοινοτικό γραφείο, 12:00-14:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 11:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

Ημαθία, Κοινότητα Κλειδιού Αλεξάνδρειας, Κοινοτικό Κατάστημα Κλειδιού 09:00-11:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:001-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο Αρκαλοχωρίου, 08:00-10:00

Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Φιλιάτες, 10:00-14:00

Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 9:00 – 16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Είσοδος Κεντρικής Βιβλιοθήκης, 11:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00

Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, Ελαιοχώρι Καβάλας, Αίθουσα Εκκλησίας, 10:00 – 14:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία  Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας),08:00-16:00

Καρδίτσα, T.K Ξυνονερίου  Δήμου Καρδίτσας, Κοινοτικό Γραφείο, 08:00-11:00

Καρδίτσα, Drive Through, Περιφερειακός Καρδιτσομάγουλας,09:00-14:00

Καρδίτσα, Τ.Κ Φράγκου Δήμου  Καρδίτσας,Κοινοτικό Γραφείο 11:00-14:00

Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-17:00

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς,  ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς,  Καμπάνη, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

Κιλκίς, Γαλλικός, Δημοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00

Κιλκίς, Μικρόκαμπος, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κιλκίς. Νέο Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:30

Κοζάνη, Αύλειο Χώρο Δημοτικού Σχολείου Ζεπ Κοζάνης  10:00- 12:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, Πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, Παραλία Λουτρακίου 09:30-13:30

Κως, οδός Υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:30-15:00

Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία  / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-15:30

Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 09:00-1

Λάρισα, Πυργετός, 09:00-12:00

Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία, 08:00-15:30

Λάρισα, ΚΤΕΛ – Γεωργιάδου, 08:00-15:30

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00- 16:00

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

Λέσβος, Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου, Προκυμαία Μυτιλήνης,10:00-14:00

Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λήμνος, Μουσείο Μούδρου, Επαρχιακή οδός Μούδρου, 08:45 – 14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Αναλήψεως & Ιωλκού 08:00-14:00

Μαγνησία, N. Αγχίαλος , Δημαρχείο Ν. Αγχιάλου 08:30-13:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα –  Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 – 14:00.

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.

Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30.

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 7:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30

Ξάνθη, Πολιτιστικός Σύλλογος Φιλίων, Φίλια, 10:00 – 13:00

Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως,08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65, 09:00-14:00

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, 09:00-13:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00

Πρέβεζα, Παραλία Πάργας, 09:00-13:30

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ροδόπη,  Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη,  Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00

Ρόδος, Πλατεία Ευαγγελισμού, Μανδράκι, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Πλατεία Βαλασκαντζή (Καρλοβάσου), 09:00-13:00

Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00

Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00 – 14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, Φαρκαδόνα, 08:00-10:00

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00

Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 11:00-15:30

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Κοινότητα Μοσχοχωρίου, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 10:00-13:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30

Φλώρινα, Λαϊκή αγορά κέντρο Φλώρινας, ,Μόδη και Πρεσπών 09:00 – 14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00

Φωκίδα, Δελφοί, ΚΕΠ Δελφών,09.00-13.00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και     Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-13:00

Χαλκιδική, Σφαγεία Πολυγύρου, Περιοχή Αγίου Αθανασίου, 13:30 – 14:30

Χαλκιδική, Κοινοτικό κατάστημα Σάρτης, 09:00-13:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00

Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια