Δημοτικές εκλογές '19

Ο συνδυασμός «Ιεράπετρα Νέα Πορεία» του Θ. Καλαντζάκη, στο Πρωτοδικείο

Ο Θεοδόσιος Καλαντζάκης κατάθεσε τα ονόματα που πλαισιώνουν τον συνδυασμό του στο Πρωτοδικείο Λασιθίου

Την πόρτα του Πρωτοδικείου Λασιθίου πέρασε το βράδυ της Κυριακής ο επικεφαλής του συνδυασμού «Ιεράπετρα Νέα Πορεία» και επικεφαλής του συνδυασμού Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Δείτε τα ονόματα που απαρτίζουν τον συνδυασμό του:

 

Β. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Το επώνυμο και το όνομα τριάντα τριών (33) υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

 

  1. Αγγελάκης Νικόλαος του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  2. Αρχοντουλάκης Χαράλαμπος του Ιωάννη (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  3. Ασπραδάκης Γεώργιος του Χρήστου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  4. Αστροπεκάκης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  5. Βασιλάκη Δήμητρα του Κωνσταντίνου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  6. Γαϊτάνης Ιωάννης του Νικολάου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  7. Γεωργαλάκης Εμμανουήλ του Μανούσου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  8. Δοργιάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  9. Ζαμπετάκης Σάββας Μάριος του Παναγιώτη (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  10. Ζυγάκη Χριστίνα του Μάρκου Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  11. Θεοδωράκη Μαρίνα του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  12. Καββουσανάκη Έλλη Κυριακή (Έλλη-Κούλα) του Νικολάου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  13. Κάκκου Μαρία του Μιχαήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  14. Κανταρτζής Ιωάννης του Νικολάου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  15. Καραλάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  16. Κιρμίζογλου Στυλιανή (Στέλλα) του Ευσταθίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  17. Λουτσέτης Εμμανουήλ του Ανδρέα (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  18. Μαμουνάκης Γεώργιος του Ιωσήφ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  19. Μαρινάκη Ευτυχία του Νικολάου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  20. Μαρκάκη Μαρία του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  21. Μαστοράκης Πέτρος του Εμμανουήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  22. Μιχελάρος Δημήτριος του Αντωνίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  23. Μπαλοθιάρη Δέσποινα του Αντωνίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  24. Μπινιχάκης Ευάγγελος του Μηνά (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  25. Νικολαράκη Χρυσούλα του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  26. Παπαδοπετράκης Ανδρέας του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  27. Παπουτσάκης Νικόλαος του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  28. Περάκης Κωνσταντίνος του Πέτρου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  29. Σακαδάκη Μαρία του Μιχαήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  30. Σκυβάλου Ρουμελιωτάκη Μαρία του Νικολάου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  31. Ταυλάκη Μαρία του Γεωργίου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  32. Χατζάκης Καζάνης Ιωάννης του Μιχαήλ (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)
  33. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα) του Κωνσταντίνου (Εκλογική περιφέρεια Ιεράπετρας)

 

Γ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΡΥ ΓΙΑΛΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο πέντε (5) υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

 

1 Βρυγιωνάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου (Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού)

2 Καναβάκη Ριζωνάκη Δέσποινα του Μιχαήλ (Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού)

3 Παπαδάκης Νεκτάριος του Εμμανουήλ (Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού)

4 Περαντώνης Γεώργιος του Ευτυχίου (Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού)

5 Σφυράκη Μαρία του Γεωργίου (Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού)

 

Δ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο δώδεκα (12) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Ιεράπετρας του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Ακαμωτάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ
  2. Βαγγέλα Αικατερίνη του Γεωργίου
  3. Κασσαπάκης Γεώργιος του Μιχαήλ
  4. Κατροτζανάκη Ευαγγελία του Ιωάννη
  5. Κοσιδεκάκης Νικόλαος του Στυλιανού
  6. Λιανάκης Χρυσοβαλάντιος του Εμμανουήλ
  7. Μανθαιάκης Ανδρέας του Γεωργίου
  8. Παράσογλου Χρυσούλα του Κωνσταντίνου
  9. Φραγκιαδάκη Χαρίκλεια του Δημόκριτου
  10. Φρονιμάκη Θεοδώρα του Βασιλείου
  11. Χατζάκης Δημήτριος του Γεωργίου
  12. Ψαρουδάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

 

 

Ε. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο έξι (6) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Αγίου Ιωάννη του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

 

  1. Κυδωνάκης Εμμανουήλ του Νικολάου
  2. Κωνσταντουράκης Εμμανουήλ του Ευαγγέλου
  3. Μανωλάκης Γεώργιος του Ιωάννη
  4. Μπαρμπεράκης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
  5. Παναγιωτάκη Ειρήνη του Νικολάου
  6. Σακαδάκη Γεωργία του Ιωάννη

ΣΤ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο έξι (6) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Αγίου Στεφάνου του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Κορνελάκη Μαρία του Μιχαήλ
  2. Μπιλανάκης Στυλιανός του Σοφοκλή
  3. Τζωρτζάκη Μαρία του Νικολάου
  4. Τσαμπανάκης Εμμανουήλ του Νικολάου
  5. Τσαμπανάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ
  6. Ρεμουντάκης Επαμεινώνδας του Γεωργίου

 

 

Ζ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο πέντε (5) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Ανατολής του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Γερακιανάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ
  2. Κοσμαδάκη Μαρία του Εμμανουήλ
  3. Λουτσέτης Σταύρος του Ευάγγελου
  4. Μαλλιωτάκης Γεώργιος του Μιχαήλ
  5. Μπαλαντινάκη Χαρά του Γεωργίου

 

Η. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΒΟΥΣΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο πέντε (5) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Καβουσίου του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Βαλαχή Λουκία του Κωνσταντίνου
  2. Καββουσανάκης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ
  3. Καψωριτάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
  4. Πλουτινάκη Ειρήνη του Μιχαήλ
  5. Χαλκιαδάκης Ιωάννης του Αριστείδη

 

Θ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΥΚΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο έξι (6) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Καλαμαύκας του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Γαρεφαλάκης Εμμανουήλ του Πέτρου
  2. Δελημπαλταδάκη Σοφία του Γεωργίου
  3. Κασσαπάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
  4. Μαλλιωτάκη Σοφία του Μιχαήλ
  5. Μαυράκης Νικόλαος του Σωτηρίου
  6. Νικολαράκης Γεώργιος του Πέτρου

 

Ι. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο έξι (6) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Κάτω Χωριού του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Δραγατάκη Άννα του Παντελή
  2. Ελευθεράκης Αντώνιος του Χαραλάμπους
  3. Μπιράκη Ελένη του Σταύρου
  4. Παπαντώνης Αριστείδης του Ιωάννη
  5. Πυργιωτάκης Εμμανουήλ (Λάκης) του Νικολάου
  6. Σταματάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

 

ΙΑ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΛΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο πέντε (5) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Μαλών του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Αρχοντουλάκη Μαρίνα του Αλεξάνδρου
  2. Λαμπράκης Εμμανουήλ του Γεωργίου
  3. Παναγιωτάκης Επαμεινώνδας του Μιχαήλ
  4. Παπαδοπετράκη Μαριάννα του Παντελή
  5. Χορευτάκη Μαρία του Κωνσταντίνου

ΙΒ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΑΧΕΙΑΣ ΑΜΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο έξι (6) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Παχείας Άμμου του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Δερμιτζάκης Μιχαήλ του Γεωργίου
  2. Κοϊνάκης Ευθύμιος του Μιχαήλ
  3. Κρητικάκης Ανδρέας του Δημητρίου
  4. Ματζαράκης Σταύρος του Δημητρίου
  5. Περάκη Δέσποινα του Πέτρου
  6. Περάκη Νίκη του Γεωργίου

 

ΙΓ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο οκτώ (8) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Σταυροχωρίου του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Ζερβάκη Κυριακή του Βασιλείου
  2. Ζουμπουλάκης Ιωάννης του Αλεξάνδρου
  3. Παπαδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ
  4. Παπαϊωάννου Εμμανουήλ του Ιωάννη
  5. Ρουμπάκη Μαρία του Φιλοκτήτη
  6. Τσομπανάκης Γεώργιος του Μιχαήλ
  7. Φουρδουλεράκη Δήμητρα του Στυλιανού
  8. Χαρδάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ

 

ΙΔ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΧΙΝΟΚΑΨΑΛΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Το επώνυμο, το όνομα και το πατρώνυμο οκτώ (8) υποψηφίων Συμβούλων της κοινότητας Σχινοκαψάλων του Δήμου Ιεράπετρας κατ’ αλφαβητική σειρά, ήτοι:

  1. Καμινάκης Γεώργιος του Ιωάννη
  2. Κλουβάτου Μαρία του Φιλίππου
  3. Παπαδάκης Κωνσταντίνος του Νικολάου
  4. Πιτροπάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
  5. Πλεξουσάκη Καλλιόπη του Εμμανουήλ
  6. Τριχάκη Καλλιόπη του Μάρκου
  7. Σφυράκης Χρυσοβαλάντιος (Βαλάντης) του Γεωργίου
  8. Φρονιμάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ

 

Επίσης όπως γνωστοποιεί ο επικεφαλής τον συνδυασμό στηρίζουν και οι υποψήφιοι Πρόεδροι των παρακάτω Κοινοτήτων:

  1. Μεσελεροι Σκουλούδης Εμμανουηλ

2.Μακρυλιά Βερίγος Χρήστος

  1. Ρίζα Αλεξάκης Εμμανουήλ
  2. Μεταξοχώρι Κωνσταντίνος Λαμπράκης
  3. Μουρνίες Καρτσάκης Νικόλαος
  4. Ορεινό Κουρμουλακης Εμμανουηλ

 

 

 

 

Σχόλια