Νίκη στο τάι μπρέικ για τη Μεσαρά

Δύσκολα έβαλε στη Μεσαρά η ομάδα της Πετρούπολης στο κλειστό των Μοιρών, όμως οι γηπεδούχες έδειξαν χαρακτήρα στο φινάλε και πήραν τελικά τη νίκη στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Pre League γυναικών.

Οι φιλοξενούμενες αιφνιδίασαν τις παίκτριες του Παναγιώτη Ιωάννου και πήραν το 1ο σετ, ενώ έδειξαν αποφασισμένες να πάρουν έστω και το βαθμό στο 3ο σετ, το οποίος επίσης κατέκτησαν παίρνοντας το προβάδισμα με 1-2. Στα επόμενα δύο σετ, όμως οι Μεσαρίτισσες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και έφτασαν τελικά και στη νίκη.

Τα σετ: 25-27, 25-17, 19-25, 25-14, 15-8.

ΜΕΣΣΑΡΑ (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Β., Τσοπούλου, Ξαγοραράκη Γ., Ποδαρά, Αποστολάκη, Μαυρέα /  Σαμπάτη (λ), Γεωργιλά.

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαϊωάννου): Εικοσπεντίδου, Κοτσαμπά, Καράτερζη, Κατσιμπούλα, Δημητροπούλου, Καπνιά / Πολίτη (λ), Πανοπούλου, Μασούρα, Φωκιανού, Σκλιβανίτη.

Νέα ήττα για τον ΟΦΗ

Πολύ δυνατό παιχνίδι έγινε στο ΒΑΚ παρότι ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 0-3 σετ από τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ των ανδρών.

Η κρητική ομάδα πάλεψε σε όλα τα σετ, όμως στάθηκε άτυχη στα κρίσιμα σημεία με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 0-3.

Τα σετ ήταν 19-25, 25-27, 19-25.

Πήρε βαθμό ο ΟΠΕΡ

Στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των γυναικών, ο ΟΠΕΡ κατάφερε να πάρει βαθμό στην έδρα της Ηλιούπολης χάνοντας με 3-2 σετ από τις γηπεδούχες στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Ένας βαθμός πολύ σημαντικός για τις Ρεθυμνιώτισσες στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Τα σετ: 25-18, 29-27, 21-25, 17-25, 15-12.