Άνετες νίκες για τις Κ19 του ΟΦΗ και του Εργοτέλη (video)

Καταιγιστική ήταν η ομάδα Κ19 προχθές Σάββατο στο ΒΑΚ, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 7-0 της Σπάρτης. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής από τα πρώτα λεπτά, με τους παίκτες του Βασίλη Κρασανάκη να ξεκινούν με γκολ από τα... αποδυτήρια.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Αζίζι, που πέτυχε χατ-τρικ, δύο πρόσθεσε ο Κουράκης και από ένα οι Πλευράκης και Καλαϊτζάκης, ενώ με τους Κ19 αγωνίστηκαν και οι τρεις νεαροί επαγγελματίες Παναγιώτου, Κοντογιάννης και Πλευράκης.

Δείτε τα γκολ της κρητικής ομάδας:

Άνετη νίκη και για την ομάδα Κ19 του Εργοτέλη, που επικράτησε 3-0 της αντίστοιχης του ΑΟΧ/Κισσαμικού, στο κρητικό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής.

Το συγκρότημα του Βασίλη Πλεσίτη επέβαλλε απόλυτα το ρυθμό του και εκτός από τα τρία τέρματα, είχε και ένα δοκάρι (με τον Σαϊτάκη).

Στο 27' και το 32' ο Λυδάκης με δύο προσωπικά γκολ έφερε το ματς στο 2-0, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι "κιτρινόμαυροι" είχαν χαμένο πέναλτι με τον Κατσούρι (απέκρουσε ο Μπλατσιώτης). Το τελικό 3-0 σημείωσε στο 88' με κεφαλιά ο Σαμπροβαλάκης.