Ντεμπούτο με ήττα για Ράλλη, έχασε και ο ΑΟΚ Χανιά

Ντεμπούτο με ήττα έκανε ο Βασίλης Ράλλης στον πάγκο του ΟΦΗ καθώς η ηρακλειώτικη ομάδα δεν τα κατάφερε στη Χίο χάνοντας από τον Βούρειο με 69-65.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη 2η περίοδο ο Βούρειος πήρε μία διαφορά και έκτοτε είχε τον έλεγχο. Παρά την προσπάθεια του ΟΦΗ στο φινάλε να διεκδικήσει τη νίκη δεν τα κατάφερε.

Διαιτητές: Ροδίτης - Καλογριάς.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 38-29, 54-45, 69-65.

ΒΑΟΛ (Βούλικας) Σαμιώτης 6(1), Γεωργαντάς, Ανδρουλάκης 9(1), Σουλίκας 14(2), Μπουμπάρης 13, Αγγελίδης 15, Καραφαντής, Τσουρής 8, Νακόπουλος, Τροβάς, Βούτας, Κωνσταντινάκος 4.

ΟΦΗ (Ράλλης) Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 9(1), Καράλης 15(1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 13(2), Βασιλειάδης 8(1), Χρηστάκης, Σταράκης 3, Τσιλόγλου, Πάλλης 14.

Έχασε ξανά στον Κλαδισό ο ΑΟΚ

Άλλη μία εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΑΟΚ Χανιά, ο οποίος βγάζει πολύ άγχος στο κλειστό του Κλαδισού. Η ομάδα του Δημήτρη Ροδά ηττήθηκε με 69-73 από τη Νίκη Αμαρουσίου κάνοντας καθοριστικά λάθη στο φινάλε της αναμέτρησης.

Ο ΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 9 πόντους (27-36), αλλά με σερί 12-0 στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου πήρε το προβάδισμα με 38-36. Από κει και πέρα οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία, όμως στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 24-31 (ημίχ.), 48-53, 69-73.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. Ροδάς): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 22, Υφαντόπουλος 4, Σαράντης 3, Μπαγάκης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 3, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 14, Τασιούδης 17, Αράπης 3.

ΝΙΚΗ ΑΜ. (Θ. Καλιώρας): Τσέκενης Ι., Δάνας 2, Μιχαλάκης 22, Ταφίλη, Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 18, Αρναουτάκης 3, Σκούταρης 15, Κουκάκης 11, Τσέκενης Α., Κανύχης , Ντέντας 2.