Ο ΟΦΗ νίκησε (2-1) την Καλλιθέα και την... διαιτησία!

Ένα εύκολο απόγευμα έπρεπε να περάσει σήμερα ο ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ αλλά επικράτησε με άγχος της Καλλιθέας...

Η κρητική ομάδα πέτυχε δυο γκολ που μέτρησαν κανονικά σε κάθε ημίχρονο (με Κουσκουνά στο 21ο λεπτό και Κοιλιάρα στο 57ο), και ειδικά το δεύτερο τέρμα ήταν καταπληκτικό σουτ από μεγάλη απόσταση με τη μπάλα να πηγαίνει στο "παραθυράκι"!

Είχε όμως και.... τρία γκολ που της ακυρώθηκαν και διαμαρτύρεται έντονα (με Κουσκουνά, Ζιαμπάρη και Ορτέγκα) ενώ είχε και δύο δοκάρια(!) με Μάρτος και Κουσκουνά, οπότε είναι εμφανές πως το σκορ την αδικεί!

Τελικά στο 82' ο... Ταλέντο έκανε το σουτ, ο Στρέζος δεν κατάφερε να το εξουδετερώσει και η μπάλα πήγε στα δίχτυα(2-1).

ΟΦΗ: Στρέζος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Χαντί, Μάρτος,  Παπαστεριανός (20 λ.τ. Νάστος), Κομεσίδης, Πουρτουλίδης, Κοιλιάρας (68' Ρούσσος), Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης.

Καλλιθέα: Κουτουγλίδης, Βασιλείου, Ντιακιτέ, Συρόπουλος, Παπαγγελής, Μπραιμά Καντέ, Μίνγκος (62' Ταμπάκης), Μάκο, Ταλέντο, Σμύρλος, Χοτζάλι (45' Μήλιος).