Ο ΟΑΧ ηττήθηκε με 65-75 από τον Άρη Πετρούπολης

Ο Άρης Πετρούπολης παρουσιάστηκε καλύτερος και ανάγκασε τον ΟΑΧ στην πρώτη εντός έδρας ήττα του με 65-75 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο 1ο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες ανέβασαν την απόδοσή τους σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 26-37 στο ημίχρονο, αλλά και με 40-62 στο 30'. Στη συνέχεια ο ΟΑΧ προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε τη διαφορά όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά την αθηναϊκή ομάδα.

Διαιτητές : Ντάνος , Τσαλκιτζής

Δεκάλεπτα: 14-15 26-37, 40-62 , 65-75

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη):  Δασκουλίδου , Χαλυβίδου , Παπαμαρκάκη 3(1) , Κασσωμένου 4(1) , Ακρίβου 10(1), Κουφογιάννη 22, Καζαντζή 12(2) , Σκουμπάκη , Ψυχογιού 14(2) Σκορδυλάκη , Φραντζεσκάκη

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη): Γούλα Φ. Ναβροζίδου 8(1) Γούλα Π. , Μαρίνη 12(1) Βιντζιλαίου 21(1) , Καββαδία , Πλούμπη 14, Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 14(1) , Λίγκρη , Φάσουρα 2, Κομματά