Μετάλλιο για το ΝΟΓαζίου

Η πρώτη αποστολή της ομάδας Optimist του Ναυταθλητικού Ομίλου Γαζίου  στον διασυλλογικό αγώνα του "Ναυταθλητικού Ομίλου Κατοίκων Βουλιαγμένης" στην Αθήνα, στέφθηκε με επιτυχίες. Οκτώ αθλητές με τα σκάφη τους ταξίδεψαν στον Πειραιά για να συμμετάσχουν στο διασυλλογικό αγώνα "Δελφίνεια 2017" του "Ναυταθλητικού Ομίλου Κατοίκων Βουλιαγμένης".

Η Βάσω Βλαχάκη κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Optimist κοριτσιών. Στην ίδια κατηγορία η Μαρία Σκουλούδη έλαβε την 7η θέση ενώ ο Ανδρέας Τσατσάνης την 17η θέση στα αγόρια.

Στην κατηγορία 11χρονων, ανάμεσα σε 82 αγωνιζόμενους αθλητές, στην κατηγορία των αγοριών  ο Θωμάς Κοβατζής κατέκτησε την 4η θέση, ο Αλέξανδρος Κουκουτσάκης την 14η, ο Διονύσης Περισυνάκης την 22η, ο Πέτρος Καλογεράκης την 39η ενώ  η Ιωάννα Πετυχάκη τερμάτισε 14η στα κορίτσια.

Ενα μεγάλο μπράβο και ευχόμαστε στους αθλητές και αθλήτριές μας ακόμα περισσότερες επιτυχίες