Πάλεψε η Μεσαρά, όμως ήταν ανώτερος ο Ηλυσιακός

Το πάλεψε η Μεσαρά στην έδρα του πρωτοπόρου και αήττητου Ηλυσιακού, όμως δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλό, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Pre League γυναικών.

Η ανωτερότητα του Ηλυσιακού ήταν εμφανής στο πρώτο σετ, καθώς προηγήθηκε με 16-11 και έφτασε εύκολα στο 25-19. Οι Μεσαρίτισσες ήταν πιο ανταγωνιστικές στο 2ο σετ, με το σκορ να είναι 17-17, όμως έγινε 24-19 και τελείωσε 25-19 υπέρ των γηπεδούχων. Στο τελευταίο σετ, η Μεσαρά προηγήθηκε με 4-5 και 9-10, όμως δεν άντεξε χάνοντας και πάλι με 25-19.

Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-19, 25-19).

Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Αποστολογιωργάκης): Αναγνώστου, Χριστοδούλου, Τζαλζαλή Σ., Μπέμπη, Σωτηρίου, Λιαρούτσου/Παπαδάκη (λ), Μαγγίνα, Χαμπηλομάτη.

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ (Ιωάννου): Χαραβελούλη, Τσοπούλου, Μαυρέα, Ξαγοραράκη Β., Γεωργιλά, Ποδαρά/Σαμπάτη (λ), Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Γ.

Ήττες για ΟΠΕΡ και Κύδων

Στην Α2 γυναικών, με ήττες συνέχισαν Κύδων και ΟΠΕΡ. Οι Χανιώτισσες ηττήθηκαν στην έδρα τους από την Αγία Παρασκευή με 0-3 σετ (18-25, 13-25, 17-25), ενώ ο ΟΠΕΡ έχασε στην έδρα του ΑΓΣ Άρτεμις επίσης με 3-0 (25-15, 25-22, 25-16).

Στα άλλα δύο ματς είχαμε Ένωση Βύρωνα-Α.Ο. Ποσειδών 3-2 και Μεσσηνιακός-ΑΟΝ Αμαζόνες 0-3.