Ο ΠΑΣ πήρε "τη μπουκιά (1-1) από το στόμα" της Ξάνθης

Η Ξάνθη κρατούσε τη νίκη στα χέρια της στα Γιάννενα, αλλά το γκολ του Ζάιρο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε την ισοφάριση (1-1) για τον ΠΑΣ  κι άφησε την ομάδα της Θράκης πίσω στη μάχη που δίνει για είσοδο στην πεντάδα της Super League...

Οι Θρακιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλακάκη στο 60ό λεπτό και κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους, αλλά ο Ζάιρο ισοφάρισε  για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι άφησε πίσω την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου στη μάχη που δίνει για να μπει στα playoffs της Super League.

Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιάρας

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ποντίκης, Ανδρέας Μεϊντάρας

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Τζημόπουλος (29' Κοζορώνης), Μπέριος (82' Νικολιάς), Μιχαήλ, Καρανίκας, Κούτρης, Γιάκος, Γαρουφαλιάς (67' Κοροβέσης), Ακόστα, Κόντε, Ζάιρο

ΞΑΝΘΗ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Γουάλας, Λουσέρο, Ντε Λούκας, Σολτάνι (56' Πιζέλι), Βασιλακάκης (83' Μεχία), Λάζιτς, Γιουνές (74' Ράνος)

Κάρτες:  33' Κόντε / 38' Μπαξεβανίδης, 45'+1' Βασιλακάκης, 55' Σολτάνι, 78' (90'+3 δεύτερη και κόκκινη) Λισγάρας, 86' Γουάλας