ΟΦΗ-Τρίκαλα 0-1 (τελικό)

Σπουδαίο παιχνίδι στο "Γεντί Κουλέ" για την 21η αγωνιστική της Football League με τον ΟΦΗ να υποδέχεται τα Τρίκαλα και μοναδικός στόχος είναι η νίκη.

Η ομάδα του Ηρακλείου θέλει την 6η σερί νίκη, προκειμένου να συνεχίσει την προσπάθεια ανάκαμψης, σε μια σειρά καθοριστικών αγώνων.

Παρακολουθείστε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το neakriti.gr

2' Πρώτη καλή στιγμή στην αναμέτρηση, σουτ του Κουσκουνά πέρασε εκτός εστίας.

11' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου για τον ΟΦΗ δε θα βρει στόχο.

12' Νέα προσπάθεια του Κουσκουνά εκτός περιοχής, η μπάλα θα φύγει ξανά εκτός.

13' Συνεργασία του Βουό με τον Χαντί, ο δεύτερος θα κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά.

25' Ωραία ανάπτυξη του ΟΦΗ από δεξιά, γύρισμα του Κιάσσου προς τη μικρή περιοχή, δε μπόρεσε για λίγο να μπει στη φάση ο Βουό.

28' Σουτ του Κουσκουνά από μακρινή απόσταση, αρκετά μέτρα άουτ.

31' Ο Κιάσσος θα αντικρίσει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, για μαρκάρισμα στον Στεφάνοβιτς.

41' Σέντρα του Βαλλιάνου από αριστερά, ο Βουό δεν έκανε καλά την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή.

43' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο από τον διαιτητή Σημαιάκη.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιεστικά, με κύριο εκφραστή  τον Κουσκουνά, όμως μετά το 20' ο ΟΦΗ "έκλεισε" τον αντίπαλο στα καρέ του, όμως δεν είχε ουσία στην τελική προσπάθεια.

Ο ΟΦΗ έχει μπει δυνατά αλλά οι πολλές μικρο-διακοπές του "χαλάνε" το ρυθμό!

63΄Γκολ για τα Τρίκαλα που "παγώνουν" το "Γεντί Κουλέ" με το 0-1! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια, δε μπόρεσε να αντιδράσει ο Στρέζος!

Το γκολ των Τρικάλων έχει αποσυντονίσει τους παίκτες του ΟΦΗ! Στο 75ο λεπτό, παραμένει το 0-1!

Στο 77΄βγαίνει ο Πάγκαλος και μπαίνει ο Ογκμποε.