Αποκλείστηκε ο ΠΟΑ από τη συνέχεια του Κυπέλλου

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στο Μοσχάτο από την  Κηφισιά ο ΠΟΑ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ρέντζη μετά από λάθος του Ματαλλιωτάκη, ο οποίος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του. Ο ΠΟΑ δεν μπορούσε να απειλήσει την εστία της Κηφισιάς και είχε παθητικό ρόλο την ίδια ώρα που η αθηναϊκή ομάδα κυνήγησε και άλλο γκολ.

Το πέτυχε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Σάμιο να νικά από κοντά τον Ματαλλιωτάκη.

Ο ΠΟΑ ανέβασε την απόδοσή του και προσπάθησε να πετύχει κι αυτός ένα γκολ, όμως και οι δύο ευκαιρίες του Τριανταφύλλου σταμάτησαν στον Καλδέλη στο 64' και το 69'.

Η Κηφισιά βγήκε στην αντεπίθεση στο 72' και πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Ρέντζη από το ύψος της περιοχής με σουτ.

Οι Ατσαλενιώτες είχαν άλλες δύο ευκαιρίες με το σουτ του Τριανταφύλλου στο 78' και τη σέντρα-σουτ του Σακλαμάκη στο 81', όμως δεν ευτύχησε να πετύχει κάποιο γκολ.

Κηφισιά: Καλδέλης, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μεταλλινός, Μουσταφίδης (80? Γεωργόπουλος), Σάμιος, Κυριαζής (75? Ταμπάκης), Σουλελές (57? Σπηλιωτάκης), Ρέντζης.

ΠΟΑ: Ματαλλιωτάκης, Βρεττός, Παπαδομιχελάκης (86? Λυδάκης), Χαρίτος, Αραβιάκης, Πετράς, Σακλαμάκης, Σταθόγλου, Αμπντουραχμάνι (80? Ντραγκότι), Μπουτσάκης (68? Γιαννόπουλος), Τριανταφύλλου.