Ειδήσεις

Θετικός ο απολογισμός των Κρητικών στο ΣΕΦ

Με πολλές επιτυχίες ολοκληρώθηκε η 1η μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος κλειστού στίβου για τους Κρήτες αθλητές και αθλήτριες.

Σίγουρα ξεχώρισε η επίδοση της Μαρίας Μπελιμπασάκη στα 60μ. που αποτέλεσε και όριο για το Ευρωπαϊκό του Βελιγραδίου, όμως και οι υπόλοιποι αθλητές που εκπροσώπησαν το νησί έκαναν το καλύτερο δυνατό.

Να σημειωθεί ότι μετά την ολοκλήρωση της 1ης ημέρας ο Ελευθέριος Βενιζέλος βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα των σωματείων στους άνδρες και στη 2η στις γυναίκες με βάση τις επιδόσεις των αθλητών του.

Αναλυτικά, οι επιδόσεις στα αγωνίσματα που έγιναν σήμερα στο ΣΕΦ:

Άνδρες

Υψος

1.Γιωρ Τεσσαρομάτης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 2.12μ.

2.Δημ Πατραμάνης (ΟΦΗ) 2.08μ.

3.Αντ Μέρλος (Ποσειδων Λουτρακίου) 2μ.

4.Βασ Βασιλακάκος (Φωκιανός Καρδ) 1.95μ.

5.Λεων Σιδηροπουλος (ΣΚΑ Δράμας) 1.95μ.

6.Γιαν Θεοδώρου (ΑΟ Φιλοθέης) 1.85μ.

7.Κων Γκορίλας (ΓΣ Γλύφαδας) 1.80μ.

1.500μ

1.Ανδρ Δημητράκης (Παναξιακός) 3:47.48

2.Θεοφ Μιχαηλάς (ΓΣ Κηφισιάς) 3:53.12

3.Γιωρ Βλαχάκης (Αο Π Φαλήρου) 4:01.10

4.Βαλ Δημητρακοπουλος ((Νίκη Βύρωνα) 4:07.90

5.Σπ Ιατρόπουλος (ΑΣ Αθηνόδωρος) 4:08.93

6.Κων Μονοκρούσος (Νίκη Βύρωνα) 4:09.06

7.Γιωρ Μούκας (ΓΑΣ Χολαργού) 4:09.80

8.Αντ Πανταζόπουλος (ΑΟ Λασιθίου) 4:10.29

Μήκος

1.Αναστ Γαλαζούλας (Ελ Βενιζέλος) 7.67μ.

2.Μιλτ Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 7.65μ.

3.Αγγ Ρούσσος (ΓΕΑ Τρικάλων) 7.61μ.

4.Μιχ Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ) 7.53μ.

5.Γιωρ Τσάκωνας (ΑΕ Μεσογείων) 7.34μ.

6.Μαρκ Συρίγος (ΓΣ Κηφισιάς) 7.29μ.

7.Αντ Στυλιανίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.27μ.

8.Νικ Καψής (ΑΕΚ) 7.15μ.  

400μ

1.Κων Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 49.20

1.Γιαν Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 49.20

3.Κων Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 49.40

4.Δημ Γράβαλος (Ελ Βενιζέλος) 49.44

5.Ευτυχ Σουλιώτης (ΓΣ Τρικάλων) 49.68

6.Θεοδ Θεοδώρου (ΓΣ Ηλιούπολης) 50.11

7.Χαρ Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) 50.35

8.Γιωρ Θάνος (ΑΠΟΕΛ) 50.52

60μ

1.Παν Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 6.71

2.Κων Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 6.76

2.Παν Ανδρεαδης (Πανιώνιος) 6.76

4.Αναστ Δαμίρης (ΓΑΣ Χολαργού) 6.96

5.Σωτ Γκαραγκούνης (ΟΦΚΑ Οδυσσεας) 6.97

6.Γιανν Βοσκόπουλος (Πανιώνιος) 7.01

7.Γιαν Νυφαντόπουλος (Ελ Βενιζέλος) 7.02

8.Χρ Καλαμάρας (Ελ Βενιζελος) 7.03

Σφαιροβολία

1.Μιχ Σταματόγιαννης (ΓΣ Πίνδαρος) 20.22μ.

2.Νικ Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων) 19.12μ.

3.Φράνσι Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) 18.36μ.

4.Οδυσ Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) 18.30 Π.Ρ.Ε.

5.Κυρ Ζώτος (ΓΣ Μανδρών) 18.10μ.

6.Παν Ακτύπης (Παναξιακός) 17.13μ.

7.Παν Μπαχαρίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 16.88μ.

8.Κων Χατζημιχα΄ξλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 16.02μ.

5.000μ βάδην

1.Αλεξ Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19:12.98

2.Ζαχ Τσαμουδάκης (Φωκιανός Καρδίτσας) 19:40.37

3.Γιανν Βαΐτσης (ΓΑΣ Ιλισός) 20:24.67

4.Κων Ντεντόπουλος (Ολυμπιάς Πάτρας) 20:34.01

5.Δημ Τσόρδιας (Ολυμπιάς Πάτρας) 21:18.47

6.Σάββας Κραβαριώτης (Ολυμπιάς Πάτρας0 21:42.68

7.Γιωρ Τζατζιμάκης (Ελ Βενιζέλος) 22:00.75

8.Θεμ Τσαρουχάς (ΓΣ Πίνδαρος) 22.27.71

Γυναίκες

Επί κοντώ

1.Ελεν Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4.10μ.

1.Στελα Ηρώ Λεδάκη (Ελ Βενιζέλος) 4.10μ.

3.Κατ Βαγενά (ΓΣ Κηφισιάς) 4μ.

4.Αριαδνη Αδαμοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) 3.90μ.

5.Χριστ Καλογεροπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.90μ.

6.Μαρ Αριστοτέλους (ΑΟ Φιλοθέης) 3.80μ.

7.Γαβρ Μανίκη (Πανιώνιος) 3.45μ.

7.Μαρ Τριχοπούλου (ΓΣ Σέρρες 93) 3.45μ.

1.500μ

1.Ανθη Κοραΐνη-Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.29.48

2.Ελ Λευκοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.40.84

3.Κατ Δόβρου (ΑΟ Κύδων) 4.43.44

4.Ζωή Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.43.52

5.Στεφ Λεοντιάδου (ΑΟ Δρομέας Αμ) 4.48.27

6.Σταυρ Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 4.51.29

7.Μαρ Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.54.01

8.Κατ Κούτλη (ΑΕ Μεσογείων) 4.54.13

400μ

1.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ) 54.01

2.Αννα Βασιλείου (ΓΕ Ηρακλείου) 55.59

3.Ιρις Γεράση (Νεάπολη Χαλκ) 55.94

4.Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) 56.28

5.Ελπ-Ιωαν Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας) 56.85

6.Ειρ Γεωργαλά (Παναξιακός) 57.41

7.Ολυμπ Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 58.51

8.Αρτ Αναστασίου (Σχ Μωραΐτη) 59.33

60μ

1.Μαρ Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 7.30

2.Γρηγ Κεραμιά (ΑΟ Βάρης) 7.33

3.Ραφ Σπανουδάκη-Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης) 7.35

4.Παν Βενιέρη (Πανιώνιος) 7.47

5.Κατ Δαλάκα (ΓΣ Νεάπολης Χ) 7.50

6.Κατερίνα Σαρρή (Ελ Βενιζέλος) 7.63

7.Δημ Κυριακίδου (ΟΣΦΠ) 7.67

8.Λιντια Στούπελ (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.69

3.000μ βάδην

1.Παν Τσινοπούλου (Βέλος Π Φαληρού) 13:14.90

2.Αθ Βαΐτση (ΓΑΣ Ιλισός) 14:33.87

3.Αναστ Μπανιά (ΠΑΟ Θέρσιππος) 14:42.36

4.Σοφ Αλικανιώτη (Ολυμπιάς Πάτρας) 14:59.41

5.Ευσταθ Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισός) 15:00.66

6.Ολγα φιάσκα (ΑΣ Αθλοκίνηση) 15:03.12

7.Ευσταθ Σαλμά (ΑΓΣ Ανατολή) 15:22.17

8.Νικ Ανδρεοπούλου (Ολυμπιάς Πάτρας) 15:31.85

Μήκος

1.Χάιδω Αλεξούλη (ΑΣ Πελασγός) 6.46μ.

2.Ευθυμία Κολοκυθά (Ελ Βενιζέλος) 6.21μ.

3.Ανδρ Γράβαλου (ΑΕΚ) 6.05μ.

4.Ελ Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών) 5.97μ.

5.Μάρθα Χαλκιαδάκη (ΓΣ Κηφισιάς) 5.95μ.

6.Οξάνα Κορένεβα (ΓΣ Κηφισιάς) 5.80μ.

7.Χριστ Κωστώ (Πανιώνιος) 5.71μ.

8.Ιωαν Ιωάννου (ΓΕ Νάουσας) 5.49μ.

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια