Πρώτη νίκη για την ομάδα πόλο του ΟΦΗ

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 υδατοσφαίρισης των ανδρών πέτυχε σήμερα ο ΟΦΗ επικρατώντας με 6-5 του Ιωνικού Νικαίας στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο 3ο οκτάλεπτο οι γηπεδούχοι επέβαλαν το παιχνίδι τους και με 4 αναπάντητα γκολ βρέθηκαν να προηγούνται με 6-2. Στην τελευταία περίοδο, όμως παραλίγο να γίνει η ανατροπή με τον Ιωνικό να μειώνει σε 6-4. Ο ΟΦΗ παρότι δε σκόραρε κράτησε στην άμυνα με το τελικό 6-5 να «γράφεται» 1 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3.

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος 1, Σπυριδάκης, Βάλσαμος, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1,  Σπαγουλάκης, Κιαμούρης, Ιορδανίδης, Λεονταράκης.

Ιωνικός Νικαίας (Κρητικός): Αργυρακούλης 1, Δράγωνας 1, Καρακάσης 1, Λοβέρδος 1, Ψιρογιάννης 1.