Ξύπνησε μετά το 1-0 ο Ολυμπιακός...

Ο Ολυμπιακός για ένα ημίχρονο δεν είχε καταφέρει να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού αλλά στην επανάληψη έβαλε τέσσερα τέρματα και επικράτησε 4-0 στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".

"Κλειδί" του αγώνα ήταν το 1-0 που σημείωσε με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι ο Ιντέγε αλλά το παράδοξο της φάσης είναι ότι ο σκόρερ των ερυθρόλευκων ήταν εμφανώς σε θέση οφσάιντ.

Στο 70' ο Μιλιβόγεβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Μπέντο και στη συνέχεια ακολούθησαν ακόμη δύο γκολ στο… καπάκι από τους Φορτούνη (71') και Ιντέγε (74΄). Καθοριστικές οι χαμένες ευκαιρίες του Λεβαδειακού μετά το 1-0 με Μάντζιο και Γιακουμάκη.

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς (74' Ανδρούτσος), Φορτούνης, Σεμπά, Ελιουνούσι (72' Πάρντο), Ιντέγε (77' Καρντόσο)

Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Μάντζιος, Τόνι Σίλβα, Ουόν, Μιλιάζες, Μουλόπουλος, Καραμπουέ (46' Γιακουμάκης)