"Πετάει" ο Ερμής Ζωνιανών, 1-0 την Προοδευτική

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα της Γ' Εθνικής ο Ερμής Ζωνιανών, που έκανε το «3 στα 3», νικώντας 1-0 την Προοδευτική στην έδρα του.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν στο ξεκίνημα με δύο καλές στιγμές, όμως όσο περνούσαν τα λεπτά, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη έπαιρνε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Δημιούργησε ευκαιρίες και τελικά πήρε τη νίκη με κεφαλιά του Ανυφαντάκη, που σημείωσε το 1-0, μετά από κόρνερ του Πασιαλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως ο Ερμής κάλυψε σωστά τα νώτα του, ενώ είχε και κάποιες καλές στιγμές μπροστά στην αντίπαλη εστία.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Κόλλιας, Κοζυράκης, Πρωτογεράκης, Ανυφαντάκης, Γεωργούλης, Ταβλαδωράκης, Πασιαλής, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πουλάκης, Σεχολάρι.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Κούμης, Τσαφταρίδης, Μανιδάκης, Ζιζήλας, Θεοδωράκης, Πέττας, Γκαϊδατζής, Μπελέρης, Μπέζου, Λέκκας, Χατζησάββας.