Νίκη του Πλατανιά με 3-1 επί του ΟΦΗ στα Περβόλια

Χρήσιμα συμπεράσματα είχαν την ευκαιρία να βγάλουν εκ νέου Γιώργος Παράσχος και Νίκος Νιόπλιας στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στα Περβόλια ανάμεσα σε Πλατανιά και ΟΦΗ με την ομάδα των Χανίων, σαφώς πιο έτοιμη, να επικρατεί με 3-1.

Ο Μανούσος άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό ενώ ο Μιλοσάβλιεφ ισοφάρισε για την ομάδα του Ηρακλείου στο 24΄.

Δύο λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης στην επαναφορά του πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε προσωρινά ο Δάφκος έδωσε το προβάδισμα στον Πλατανιά ενώ ο Ντίνας στο 49΄ με απ΄ευθείας φάουλ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4' To 1-0 για τον Πλατανιά. Απο αριστερά ο Μανούσος με φαλτσαριστό σούτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δάφκου.

6' Ο Γιακουμάκης προλαβαίνει στην έξοδο τον Δάφκο και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

8' Σούτ του Γκνιάτιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και φεύγει κόρνερ.

23' Σούτ του Χαντί η μπάλα στα σώματα και φεύγει κόρνερ.

24' Το 1-1 για τον ΟΦΗ.  Σουτ με το αριστερό του Μιλοσάβλιεφ έξω από την περιοχή, η μπάλα καρφώθηκε στην αριστερή γωνία του Κοκκαλά, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

26' Πέναλτι για τον Πλατανιά. Γύρισμα Αποστολόπουλου, πλασέ του Γιακουμάκη, η μπάλα στα σώματα, ο διαιτητής Γιαννουλάκης δείχνει πέναλτι. Το εκτελεί ο Γιακουμάκης, ο Δάφκος αποκρούει, αλλά με δεύτερη προσπάθεια ο Γιακουμάκης στέλνει ξανά τη μπάλα στα δίχτυα (2-1).

29' Διαγώνιο σούτ του Μανούσου, η μπάλα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δάφκου.

30' Σούτ του Χαντί έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

37' Πλασέ του Γιακουμάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.

38' Ο βοηθός σταματάει με υπόδειξη οφσάιντ τν Μιλοσάβλιεφ που έμπαινε μόνος του. Πολλές διαμαρτυρίες από τους παίκτες του ΟΦΗ.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Άστοχη έξοδος του Κοκκαλλά, ο Μιλοσάβλιεφ πλασάρει από κοντά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

41' Ο Γιακουμάκης ξανά σε θέση βολής σουτάρει, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

45' Ο ΟΦΗ με απειλεί με τον Ράντι να σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Κοκκαλά.

47' Ο Ογκμποε κάνει ατομική προσπάθεια και γύρισμα, αλλά δεν βρέθηκε κανείς παίκτης του ΟΦΗ στην πορεία της μπάλας, για να τη σπρώξει στα δίχτυα.

48' Το 3-1 για τον Πλατανιά. Εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, η μπάλα στο «παράθυρο» του Δάφκου.

51' Ο Πλατανιάς απειλεί με τον Ηλιάδη, η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

53' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του ορεξάτου Μιλοσάβλιεφ, κεφαλιά του Μπουρσέλη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

56' Κεφαλιά του Καρυπίδη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Δάφκος.

57' Ο Πλατανιάς σκοράρει με τον Μανούσο, το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

70' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μανουσου, μπλόκαρε ο Δάφκος.

75' Απευθείας φάουλ του Χαντί η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

81' Γυριστό σουτ του Κίκο, απέκρουσε ο Δάφκος στη δεξιά του γωνία.

85' Διαγώνιο σουτ του Χαντί, η μπάλα λίγο άουτ!

90' Σουτ του Ντιλαβέρ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Δάφκος.

ΟΦΗ: Δάφκος, Κομεσίδης, Κοιλιάρας (74' Βαλλιάνος), Οστοιτς (86' Φαζός), Κώτσιος, Νάστος, Μπουρσέλης (86' Μπουρσέλης), Χαντί (86' Χίσι), Μιλοσάβλιεφ, Ράντι (64' Μασάδο), Ογκμποε (74' Μάνος).

Στον πάγκο οι: Δεμιτζάκης, Χισι, Μάνος, Βαλλιάνος, Φαζός, Μασάδο, Βρεττός.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Κάργας (46' Πριντέτα), Καρυπίδης (74' Γκνιάτιτς), Αποστολόπουλος (71' Ζίκο), Βάντερσον (74' Κάργας), Μουνάφο (46' Στανισάβλιεβιτς), Γκνιάτιτς (46' Ντίνας), Μενδρινός (46' Ντεβέσα), Γιακουμάκης (46' Ντιλαβέρ), Μανούσος (71' Σκουλουδάκης), Τσουράκης (46' Ηλιάδης, 80' Παπανικολάου).

Στον πάγκο οι: Σωτηρίου, Στανισάβλιεβιτς, Πριντέτα, Ντεβέσα, Ντίνας, Ηλιάδης, Ντιλαβέρ, Παπανικολάου, Σκουλουδάκης, Ζίκο, Κασσωτάκης.