Επτά γκολ η Βραζιλία στην Αιτή

Η Βραζιλία κάπου έπρεπε να ξεσπάσει σε αυτό το Copa America και το έκανε κόντρα στην Αιτή με τελικό αποτέλεσμα το... χαρακτηριστικό, 7-1!

Μόλις στο 14' ο Κουτίνιο με ωραίο σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο 29' ο ίδιος, προ κενής εστίας έγραψε το 2-0. Έξι λεπτά χρειάστηκαν για το 3-0, το οποίο έκανε με κεφαλιά ο Ρενάτο Αουγκούστο και ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Βραζιλιάνοι όχι μόνο δεν έριξαν ρυθμούς, αλλά φάνηκαν να είναι ασταμάτητοι... Στο 59' ο Γκάμπριελ που πέρασε ως αλλαγή διαμόρφωσε το 4-0, με τον Λίμα στο 67' να γράφει το 5-0.

Στο 70' όμως η Αϊτή έγραψε ιστορία! Χάρη σε τέρμα του Μαρσελίν κατάφερε να μειώσει σε 5-1 με αυτό να είναι και το παρθενικό τέρμα της Αϊτής στο Κόπα Αμέρικα. Όμως η Βραζιλία δεν είχε... τελειώσει ακόμα το έργο της. Στο 86' ο Ρενάτο Αουγκούστο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δίχτυ του σκορ στο 6-1, πριν ο Κουτίνιο πετύχει χατ - τρικ και διαμορφώσει στο 92' το τελικό 7-1.