Κυπελλούχοι Άρης Βουκολιών και Επισκοπή

Οι τελικοί του Κυπέλλου έγιναν χτες σε Ρέθυμνο και Χανιά, με την Επισκοπή και τον Άρη Βουκουλιών να μπαίνουν στη λίστα των τροπαιούχων, ενώ και τα δύο παιχνίδια κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Στον τελικό της ΕΠΣΡ, το ματς του Αστέρα Ρεθύμνου με την Επισκοπή κράτησε την αγωνία στο κατακόρυφο. Η ομάδα του Νίκου Κωτσοβού πήρε το προβάδισμα στο 36' με τον Γούλα, όμως στο 81' ο Ρότζεν ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί δεν άλλαξε κάτι και στη διαδικασία των πέναλτι, το δοκάρι του Άννι, κράτησε το 3-4 υπέρ της Επισκοπής, που πανηγύρισε την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Στα Χανιά, Άρης Βουκουλιών και Άρης Σούδας έμειναν στο 0-0 στο 90λεπτο και την ημίωρη παράταση, αν και δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στα πέναλτι, ο Γανωτής πέτυχε το νικητήριο γκολ για το 3-4 υπέρ της ομάδας των Βουκολιών, που κατέκτησε την κούπα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και, όπως είναι λογικό, το ξέσπασμα χαράς ήταν ιδιαίτερα έντονο.