Ο Λεβαδειακός 1-4 την διαλυμένη Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή είναι υπό διάλυση και κατέβηκε να αγωνιστεί με τον Λεβαδειακό με μόλις 13 παίκτες διαθέσιμους και με βασικό επιθετικό τον τερματοφύλακα Βορύλλα κι έτσι ηττήθηκε με σκορ 1-4.

Με αυτό το σκορ, ο Λεβαδειακός πέρασε ως δεύτερος στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Θέος και Μάρκοβιτς διαμόρφωσαν το 0-2 υπέρ του Λεβαδειακού στο α' ημίχρονο. Στο 58' μείωσε 1-2 ο Σαμπατάκος ενώ οι φιλοξενούμενοι, που είχαν και δύο δοκάρια (41' Γιακουμάκης, 71' Καψάσκης), έφτασαν σε δύο ακόμα τέρματα στα τελευταία λεπτά της συνάντησης με τον Καψάσκη.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δ. Σπανός): Στρέζος, Βορύλλας, Ασίγκμπα, Γ. Λαμπρόπουλος, Χούσα, Πέδρο, Μουκίδης, Τρίγκας, Χαρτσιάς, Μητρόπουλος, Σαμπατάκος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Α. Μάντζιος): Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Θέος (84' Χατζηλάμπρος), Μανωλάς, Ντομοβτσίσκι (52' Παππάς), Στάθης (56' Γιάχιτς), Μάρκοβιτς, Γιακουμάκης, Μάγκας, Καψάσκης, Μουλόπουλος.