ΟΦΗ-Ιωνικός LIVE (2-0 τελικο)

O ΟΦΗ φιλοξενεί σήμερα τον Ιωνικό στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης", σε αγώνα για την 12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Παρακολουθείστε από το portal www.neakriti.gr την μετάδοση του αγώνα ΟΦΗ - Ιωνικός από την ΚΡΗΤΗ TV και την εξέλιξη του αγώνα.

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση - Δείτε live εικόνα από το cretetv.gr

Ξεκίνησε το ματς...

3' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με την κεφαλιά του Πόποβιτς να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Μάνη.

5' Επιχείρησε δυνατό σουτ με το αριστερό ο Πόποβιτς, η μπάλα κατέληξε πάνω από την εστία του Ιωνικού.

13' Ο Πόποβιτς σε φάουλ έστρωσε την μπάλα στον Περογαμβράκη, με τη μπάλα στο δυνατό σουτ του "Πέρο" να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.

18' Ζητούν χέρι αμυντικού εντός περιοχής από τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Μπολάκη.

20' Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από σουτ του Φραγκουλάκη, ο Περογαμβράκης κάνει το 1-0 με κοντινή προβολή. Το έβδομο γκολ για τον Περογαμβράκη την εφετινή σεζόν.

30' Δυνατό σουτ Πόποβιτς, ασταθής απόκρουση του Μάνη, στη συνέχεια μπήκε στη φάση ο Κοιλιάρας αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

35' Σέντρα Κοιλιάρα, ο Περογαμβράκης δεν μπόρεσε με το κεφάλι να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

37' Ο Πόποβιτς πλασάρει προς την εστία του Ιωνικού αλλά ο τερματοφύλακας Μάνης διώχνει τη μπάλα.

Φινάλε στο α' ημίχρονο, ΟΦΗ-Ιωνικός 1-0

Έναρξη β' ημιχρόνου

52' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, με τον Πόποβιτς να τροφοδοτεί τον Κοιλιάρα αλλά δεν έκανε καλό σουτ, με αποτέλεσμα ο Μάνης να διώξει με τα πόδια.

60' Γύρισμα του Φραγκουλάκη, ο Κοιλιάρας από πολύ κοντά προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν τα κατάφερε.

70' Λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Μαρτσάκης αξιοποιεί την πάσα του Περογαμβράκη και κάνει το 2-0 για τον ΟΦΗ. Πρώτο γκολ για τον Χανιώτη επιθετικό στο πρωτάθλημα.

71' Με Ντούλια και Ρόβα χάνει διπλή ευκαιρία ο Ιωνικός για να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά ο Βλάχος κράτησε το "μηδέν" για την εστία του.

77' Ο Μαρτσάκης επιχειρεί να παραβιάσει για τρίτη φορά την εστία του Ιωνικού αλλά απέκρουσε ο Μάνης.

Oι συνθέσεις των ομάδων

ΟΦΗ: Βλάχος, Μπολάκης, Πατηνιώτης, Φαζός, Κώτσιος, Γκούμας, Φραγκουλάκης, Κοιλιάρας (63' Μαρτσάκης), Περογαμβράκης (82' Πιθαρούλης), Σαχινίδης (67' Τζέκος), Πόποβιτς.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Μάνης, Τσαφταρίδης, Κατσίκιας (67' λ.τ. Αθανασόπουλος), Προβατίδης, Κυριακίδης, Κρητικός, Καραχάλιος, Ζαφειρίδης, Ρόβας, Ντούλιας, Παντελίδης.