Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο Παγκρήτιο και τρίτη στο πρωτάθλημα θέλει να πάρει σήμερα (15.00) ο Εργοτέλης που υποδέχεται τον θεωρητικά αδύναμο Πανελευσινιακό. Ο Σταύρος Λαμπράκης ζητάει προσοχή και σοβαρότητα από τους παίκτες του που σίγουρα ξέρουν πως το ματς εξαρτάται από αυτούς!
Η γενική είσοδος έχει οριστεί στα 10 ευρώ εκτός από τη Θύρα 1 (15 ευρώ). Για τους φιλάθλους του Εργοτέλη διατίθενται εισιτήρια στις Θύρες 1 και 20. Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για τα παιδιά έως 12 ετών (έτος γέννησης 2003 και έπειτα) εφόσον συνοδεύονται από ενήλικα.
Σημεία Διάθεσης: Γραφεία ΠΑΕ στο Γήπεδο Μαρτινέγκο (Νικ. Πλαστήρα 1, τηλ. 2810222246) καθημερινά 09.00-21.00. Την ημέρα του αγώνα, Κυριακή 01/11/15, η διάθεση εισιτηρίων από τα εκδοτήρια του Παγκρητίου Σταδίου θα ξεκινήσει στη 13:00.
Διευκρίνιση: Οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας στην Θύρα 2 μπορούν να επιλέξουν μία εκ των Θυρών 1 ή 20 για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι της Κυριακής, καθώς η Θύρα 2 θα παραμείνει κλειστή για τεχνικούς λόγους.
Το πρόγραμμα για την 6η αγωνιστική στη Football League έχει ως εξής:
Κυριακή 1 Νοεμβρίου:
15:00 Εργοτέλης - Πανελευσινιακός
Διαιτητής: Φώτης (Ευβοίας)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κομισοπούλου (Χανίων)
4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
15:00 Παναιγιάλειος - Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Κοκμοτός(Ρεθύμνου)
4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
15:00 Κασσιόπη- Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Καραλιόλιος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών), Διαμάντης (Ηπείρου)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)
15:00 Παναχαϊκή - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Καραγεώργος (Αργολίδας), Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
15:00 Λαμία - Κισσαμικός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών), Γιαννουγλίδης (Αθηνών)
4ος: Τίκας (Καρδίτσας)
15:00 Αχαρναϊκός - Αγροτικός Αστέρας
Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)
Βοηθοί: Πίττας (Ηλείας), Μαρνέζος (Χανίων)
4ος: Παπαγεωργίου (Αθηνών)
18:00 ΑΕΛ - Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Τζιουβάρας (Κοζάνης)
4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)
Δευτέρα 2 Νοεμβρίου:
16:00 Καλλιθέα - Χανιά
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Χουλιαράς (Αιτ/νίας), Γκοτσόπουλος (Αχαΐας)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)
18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας - Τρίκαλα
Διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Θεοδώρου (Πιερίας)
4ος: Λυμπούδης (Μακεδονίας)
Η βαθμολογία:
1.Λάρισα 13
2.Τρίκαλα 11
3.Κέρκυρα 9
4.Παναχαϊκή 7
5.Εργοτέλης 7
6.Αγροτικός Αστ. 7
7.Ολυμπιακός Β. 7
8.Χανιά 7
9.Καλλιθέα 7
10.Καρδίτσα 7
11.Κισσαμικός 6
12.Αχαρναϊκός 6
13.Απόλλων Σμ. 6
14.Λαμία 5
15.Πανσερραϊκός 4
16.Παναιγιάλειος 4
17.Ζάκυνθος 4
18.Πανελευσινιακός 0