Ήττα Πλατανιά, 3-1 στο Καραϊσκάκη...

Ο Πλατανιάς δεν τα κατάφερε στο Φάληρο και έχασε 3-1 από τον Ολυμπιακό...

Οι χανιωτες έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ από το πρώτο λεπτό με το πέναλτι του Ντίνα που έπιασε ο Ρομπέρτο και στη συνέχεια το... πλήρωσαν. Ο Τσόρι Ντομίνγκες με ένα γκολ (52’), μία ασίστ (11’) οδήγησε τους ερυθρόλευκους στην επικράτηση, ενώ είχε την δυνατότητα να σκοράρει και δεύτερη φορά αλλά δεν νίκησε τον Ολίμπα στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 63ο λεπτό.

Ο Ντουρμάζ στο 11ο λεπτό και ο Μασουακού στο 52ο λεπτό τα άλλα τέρματα των ερυθρολεύκων. Ο Μπανανά μείωσε σε 3-1 για τον Πλατανιά στο 72ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Σίλβα): Ρομπέρτο, Μιλιβόγιεβιτς, Ντα Κόστα, Ντομίνγκες (65’ Φορτούνης), Ομάρ, Ντουρμάζ (63’ Ερνάνι), Σιόβας, Μασουάκου, Πάρντο (80’ Φουστέρ), Καμπιάσο, Ιντέγιε.

Πλατανιάς (Παράσχος) : Ολίμπα, Γιακουμάκης, Αποστολόπουλος, Βάντερσον, Στανισαβλιεβιτς, Γνιάτιτς, Μπανανά, Ντίνας (77’ Ράμος), Σελίν (58’ Ιτούα), Πάγκαλος, Μαχαμάτ (61’ Μενδρινός)