Προβάδισμα Γιουνάιτεντ, "ανοικτά" τα άλλα

Ιδανικό ντεμπούτο έκανε ο Μέμφις Ντεπάι στο Champions League καθώς σκόραρε δις και έδωσε την ασίστ για το 3-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Μπριζ. «Οριακές» νίκες για τις Λάτσιο (1-0 τη Λεβερκούζεν), Σπόρτινγκ (2-1 την ΤΣΣΚΑ), ΜΠΑΤΕ (1-0 την Παρτίζαν).

Στο Μάντσεστερ, η Μπριζ κατάφερε να μπει νωρίς μπροστά στο σκορ με το αυτογκολ του Κάρικ στο 8' στην προσπάθειά του να διώξει, όμως η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στους παίκτες της Γιουνάιτεντ.

Στο 13' μετά από πάσα του Κάρικ, ο Ντεπάι... χόρεψε την αντίπαλη άμυνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση, ενώ ο ίδος παίκτης με εξαιρετικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 43' έκανε το 2-1.

Ο ίδιος παίκτης στο 64' μετά από πάσα του Ρούνεϊ αστόχησε ουσιαστικά σε τετ-α-τετ όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από δική του σέντρα ο Φελαϊνί με κεφαλιά έκανε το τελικό 3-1. Η Μπριζ τελείωσε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μέχελε στο 80'.