Ανώμαλη προσγείωση για την Τσέλσι

«Έκλεψε» την δόξα των πρωταθλητών Αγγλίας η Γουέστ Μπρομ. Οι «baggies» τιμώρησαν την Τσέλσι για την χαλαρότητά της στο «Χόθορνς» και έφτασαν σε μία απ' τις πιο άνετες φετινές τους νίκες, με σκορ 3-0.

Το πάρτι των γηπεδούχων, στο ματς που έκλεινε την 37η αγωνιστική της Premier League, ξεκίνησε πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά, με τον Μπεραΐνο να βρίσκει δίχτυα. Τα πράγματα έγιναν ακόμη δυσκολότερα για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, που έμεινε με δέκα παίκτες στο 29ο λεπτό, λόγω ανόητης αποβολής του Σεσκ Φάμπρεγκας. Ο Ισπανός πάνω σε διαπληκτισμό, χτύπησε τον Μπραντ στο κεφάλι και ο διαιτητής δεν του χαρίστηκε.

Οι «μπλε» δεν μπόρεσαν να σηκώσουν κεφάλι ούτε στο δεύτερο 45λεπτο, καθώς νωρίς-νωρίς ο 21χρονος επιθετικός της Γουέστ Μπρομ νίκησε για δεύτερη φορά τον Κουρτουά, αυτή τη φορά από την «άσπρη βούλα». Ο Μπραντ με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού έκανε το 3-0, όπου έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.